מה תכננה רשת CNN לשדר כשיגיע סוף העולם?

מייסד רשת החדשות טד טרנר הכין בשנות ה-80 קלטת מיוחדת שאותה אמורה הייתה CNN לשדר ברגעים האחרונים של האנושות. התכנון היה להמשיך ולשדר עד השנייה האחרונה, גם כשלא יהיה יותר מי שיצפה

לפני 34 שנה, כשרשת CNN עשתה את הצעדים הראשונים שלה בשידורי חדשות מסביב לשעון, המייסד טד טרנר תכנן גם פתרון לשידור בזמנים קשים במיוחד - ברגעים שבהם העולם יגיע לקיצו. על פי דיווחים בארה"ב, ההנחיות של טרנר היו שהרשת לא תפסיק לשדר גם שהלוויין לא יתפקד יותר ואי אפשר יהיה לשדר מאף אולפן. לרגעים האלה בדיוק הוא הכין קטע וידאו שהוקלט מראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמשיך לשדר ונעביר את סופו של העולם בשידור חי", הכריז אז מייסד CNN. "זה יהיה שידור האייטם האחרון שלנו. רגע לפני שהשידורים שלנו ייעלמו, ננגן את הנעימה 'Nearer My God To Thee'".

אנשים באותה תקופה חשבו שהוא צוחק, אבל לפי סרטון שמופץ כעת מתוך הארכיון של רשת השידור האמריקנית ולא נראה מעולם, טרנר היה רציני להחריד. לפי הנחיותיו, העובד האחרון של הרשת שנותר בחיים או האחרון שיתפקד הוא זה שינגן את הקלטת.

הסרטון נמצא תחת הכותרת TURNER DOOMSDAY VIDEO (וידאו יום הדין של טרנר) והוא מותאם לשיטת השידור משנות ה-80 שהשתנתה מאז מספר פעמים.

טרנר שינה את עולם שידורי החדשות, כשהחל לשדר 24 שעות ביממה. הרשת שלו ממשיכה לפעול וממשיכה לשאוף ולשדר כל עוד אפשר - עד שהעולם יגיע לקצו.