"הארי המזוהם": הנסיך חיסל בכיר טאליבן

התקשורת הבריטית מדווחת שהנסיך הארי, המשרת כטייס אפאצ'י באפגניסטן, הצליח לחסל מפקד בכיר בטליבאן, לאחר ששיגר טיל לעברו. חבריו לנשק העניקו לו לאחרונה את השם המחייב "ה-H הגדול"

"לא מחוסן מהסכנה שיפילו אותו". הארי על ר (רויטרס)

הנסיך הבריטי הארי, המשרת כטייס מסוק קרב באפגניסטן, שיגר טיל וחיסל את אחד ממנהיגיו הצבאיים של הטליבאן - כך מפרסם עיתון ה"סאן" הבריטי, שטוען כי חבריו של הנסיך מכנים אותו היום ה"H הגדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מאנשי צוות הקרקע של המסוק סיפר על הערכה הרבה לה זוכה הלוחם המלכותי. "H הוא אגדה", אמר ותיאר את השתלשלות האירועים שהחלו בסיור שגרתי בערבות אפגניסטן: "שמענו את קולו של הארי וידענו שזה הוא. אנשיו רדפו אחרי מנהיג טאליבן, איש בכיר בפיקוד של הכוחות המזויינים של הארגון".

חברו ליחידה של הנסיך הבריטי סיפר עוד כי "ממסוק האפאצ'י נורו קליעים וגם תותח ה-30 מ"מ הופעל. ואז - בום!, זה היה H הגדול - כל הדרך". ה"סאן" לא מדווח מתי בדיוק התרחש מבצע החיסול, אך בתקשורת הבריטית מספרים שהארי השתתף במבצעים מהסוג הזה באפגניסטן בין אוקטובר לנובמבר. על פי הדיווח, הנסיך ביצע מדי יום טיסות מבצעיות שנועדו לסייע לכוחות הקרקע.

"אחד מהחבר'ה"

"הקפטן בן ה-28 הפך לאחת הדמויות הפופולאריות ביותר בין הכוחות כאן", אמר אחד מחבריו לנשק של הארי לעיתון. "הוא כמו חייל רגיל, כל הבחורים באפגניסטן מכבדים אותו מאוד, כולנו אוהבים אותו, הוא לחם באפגניסטן ועשה את העבודה. הוא אוהב לשתות ואוהב לצחוק. הוא, כמו שאומרים, אחד מהחברה".

במהלך טקס מיוחד שנערך לכבוד הכוחות באפגניסטן, אביו של הארי, צ'ארלס, אמר שבנו "לא מחוסן מהסכנה שיפילו אותו". צ'ארלס סיפר כי הוא שומר על קשר עם בנו כשהוא בחזית ואפילו כותב לו מכתבים מדי פעם. "בשביל ההיסטוריה", הבהיר.