מהיום: סנקציות נוספות של האיחוד האירופי על אירן

במה שנחשב לסבב הסנקציות החמור ביותר של האיחוד האירופי על אירן, נאסר על מדינות האיחוד החל מהיום למכור פלדה לרפובליקה האסלאמית, לבצע פעולות כספיות כלשהן וכן לייבא גז טבעי מטהרן. הסנקציות אושרו כבר באוקטובר, אך רק היום נכנסו לתוקף. דיווחים: בחודש הבא יחודש המו"מ בין אירן למערב על הגרעין

אחמדינג'אד במתקן גרעין אירני, ארכיון (חדשות 2)

הלחץ על הרפובליקה האסלאמית הולך וגובר: סבב נוסף של סנקציות על אירן נכנס היום לתוקף, כשהפעם הם באים מכיוונו של האיחוד האירופי. הסנקציות החדשות, שאושרו כבר בחודש אוקטובר, כוללות בין היתר איסור על מכירת פלדה - ונחשבות לסנקציות המחמירות שהטיל האיחוד האירופי על אירן אי פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הסנקציות החדשות, נאסרו ביצוע פעולות כספיות כלשהן עם המשטר האירני, וחל איסור על מכירת ציוד להובלה ימית. בנוסף, נאסר על מדינות אירופה לייבא גז טבעי מאירן -וזאת לאחר שמוקדם יותר השנה אסר האיחוד האירופי על המדינות החברות בו לייבא נפט ממנה.

"המנהיגים באירן יודעים שהסנקציות משפיעות בצורה משמעותית על הכלכלה האיראנית", אמר אליסטר ברט, השר הבריטי לענייני צפון אפריקה והמזרח התיכון. "הקהילה הבינלאומית תמשיך להגביר את הסנקציות על המדינה עד שהיא תשוב לשולחן המשא ומתן, ויינקטו צעדים משמעותיים שישכנעו את מדינות העולם שאירן לא מפתחת נשק גרעיני".

על פי דיווחים מהשבועות האחרונים, אירן והמערב צפויים לחזור לשולחן המשא ומתן כבר בחודש הבא.