תאצ'ר עברה ניתוח להסרת גידול

ראש ממשלת בריטניה בשנות ה-80 ומי שכונתה "אשת הברזל" מרגרט תאצ'ר מחלימה מניתוח שעברה בעקבות גידול שהתגלה בגופה. לדברי אחד ממקורביה, הניתוח עבר בהצלחה והרופאים צופים לה החלמה מלאה

תאצ'ר בזמנים טובים יותר (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה לשעבר מרגרט תאצ'ר מחלימה מניתוח שעברה להוצאת גידול בשלפוחית, כך מסר מקורב לה. טים בל, אחד מיועציה של תאצ'ר, מסר כי הניתוח עבר "בהצלחה מלאה" אך לא מסר פרטים נוספים. תאצ'ר, האישה הראשונה שכיהנה כראש ממשלה בבריטניה, נמצאת במצב רפואי רעוע מאז שעברה מספר מקרים של שבץ מוחי לפני יותר מעשור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבה הבריאותי של תאצ'ר לא אפשר לה בשנים האחרונות להיות נוכחת באירועים פומביים, אך באוקטובר מצבה היה טוב מספיק על מנת לצאת ולחגוג את יום הולדתה עם בנה מארק ואשתו. תאצ'ר כיהנה כראש ממשלת בריטניה ממאי 1979 ועד לפרישתה בנובמבר 1990. היא הייתה למנהיגה הראשונה אשר זכתה ב-3 מערכות בחירות ברציפות, והייתה לאישה הדומיננטית בפוליטיקה הבריטית בשנות ה-80.

תאצ'ר, הידועה גם כ"אשת הברזל", הובילה רפורמות רבות בבריטניה בשנות ה-80, והעלייה ברמת החיים הבריטית בזמן כהונתה ולאחריה מיוחסות לרפורמות שביצעה. בשנת 2011 הופק סרט על דמותה וחייה של תאצ'ר בכיכובה של מריל סטריפ - בשם "אשת הברזל". הסרט התמקד במצב בריאותה הרופף של תאצ'ר.