רשמית: ג'ון קרי ימונה למזכיר המדינה

מרבית הישראלים מכירים את ג'ון קרי בעיקר כמועמד הדמוקרטי לנשיאות שקדם לאובמה, אבל בקרוב כולנו נזכור את השם הזה טוב. הבית הלבן הודיע רשמית כי קרי ימונה למזכיר המדינה האמריקני, ויחליף בתפקיד את הילארי קלינטון. דרכו למשרה נסללה לאחר ששגרירת ארה"ב לאו"ם סוזן רייס הסירה את מועמדותה בשבוע שעבר

בקרוב - מזכיר המדינה האמריקני. קרי (חדשות 2)

כלי התקשורת בארצות הברית מדווחים בשעה האחרונה כי הנשיא האמריקני ברק אובמה יציג באופן רשמי בעוד מספר שעות את מזכיר המדינה החדש, שיחליף את הילארי קלינטון - ג'ון קרי, הזכור לרובנו כמועמד הדמוקרטי לנשיאות שהתמודד מול ג'ורג' בוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבית הלבן הודיע היום רשמית כי קרי ימונה למזכיר המדינה האמריקני, ויחליף בתפקיד את הילארי קלינטון, שהחליטה לפרוש מיד לאחר מערכת הבחירות האחרונה בארצות הברית. דרכו למשרה נסללה לאחר ששגרירת ארה"ב לאו"ם סוזן רייס הסירה את מועמדותה בשבוע שעבר, ובכך הפך קרי למועמד הראשון של אובמה לתפקיד.

מוכר בעיקר כמועמד לנשיאות ב-2004

קרי התמודד בבחירות לבית הלבן בשנת 2004 מול ג'ורג' וו. בוש והפסיד במערכו. במהלך הקמפיין קרי הכריז על תמיכתו בישראל ובתהליך השלום במזרח התיכון. הוא הביע את תמיכתו במפת הדרכים של הנשיא בוש, אך ביקר את חוסר פעילותו של הממשל כדי לקדם אותה.

באספת בחירות שנערכה אז קרי טען כי הרחבת ההתנחלויות תהיה שגיאה, וכי יש לחזק את הרשות הפלסטינית כדי שתוכל לעמוד מול ארגון החמאס. הוא הוסיף כי "אין מי שיספק את הסחורה" בכל הנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים. בהבהירו את דבריו, אמר כי לא התכוון כי בישראל אין מי שיספק את הסחורה אלא דווקא בצד הפלסטיני.

בנוסף, צדד קרי בעבר בעמדת ישראל בקשר לגדר ההפרדה ולאי־סמכותו של בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג לדון בנושא.