הסרט שסיבך את בכיר הפנטגון

חקירה מתנהלת נגד מייקל וויקרס, ששמו הוזכר כמועמד להחליף את ראש הסי-איי-אי שהתפטר פטראוס, בחשד כי הדליף מידע ליוצרי הסרט "כוננות עם שחר" העוסק במבצע החיסול של אוסמה בן לאדן. בפנטגון טוענים: "וויקרס העביר מידע לא מסווג"

הודלף מידע. בן לאדן (Ap)

הפנטגון מדווח כי אחד מבכיריו, מייקל וויקרס, נמצא בחקירה בחשד כי הדליף מידע אודות מבצע החיסול של מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן לאדן, ליוצרי הסרט "כוננות עם שחר", שיצא השנה לאקרנים ומביא את סיפור המבצע הנועז בפקסיטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרט ההוליוודי של הבמאית קתרין ביגלו נחשפו פרטים שטרם דווחו בתקשורת לאחר המבצע המוצלח, במהלכו פשטו לוחמי קומנדו מיחידת "אריות הים" על המתחם בו הסתתר הטרוריסט המבוקש בעולם באבוטאבד במאי 2011.

וויקרס הוא אחד מבכירי משרד ההגנה האמריקני ומכהן כתת שר ההגנה לענייני ביטחון ומודיעין. שמו אף הוזכר כמועמד להחליף את ראש הסי-איי-אי המתפטר דייויד פטראוס, שפרש בעקבות הרומן שניהל.

דובר הפנטגון, ג'ורג' ליטל, אמר כי "חקירתו של מייקל וויקרס נערכת על ידי המפקח הכללי של הפנטגון". הדובר הדגיש כי וויקרס העביר מידע לא מסווג ליוצרי הסרט "כוננות עם שחר", בפגישה שתואמה עם משרד יחסי הציבור של הפנטגון ביולי 2011, ואמר כי כעת נבדק האם היה בסמכותו לחשוף את המידע.