"נעדר" ישראלי גרם לדרמה במקסיקו

תרמילאי ישראלי, שמכשיר הג'י.פי.אס שלו שידר אותות מצוקה מלב הג'ונגל במקסיקו, העמיד על הרגליים את משרד החוץ, את חיל האוויר האמריקני ואת המשטרה המקומית. כשנמצא בריא ושלם, התנצל על הבלגן שגרם והסביר שהמכשיר נגנב ממנו

צוותי החילוץ הוזעקו לחיפוש בג'ונגלים, אר (רויטרס)

תרמילאי ישראלי המטייל במקסיקו מזה מספר חודשים גרם בימים האחרונים לבהלה במשרד החוץ ו"הקפיץ" את הרשויות המקומיות, לאחר שמכשיר הג'י.פי.אס שלו שידר אותות מצוקה מהג'ונג'לים הפראיים של מרכז אמריקה - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיל האוויר האמריקני שקולט אותות מצוקה המתקבלים ברחבי היבשת, פנה למשרד החוץ הישראלי ועדכן את אנשיו אודות המתרחש. גורמים במשרד שקיבלו את פרטיו האישיים של המטייל ניסו ליצור קשר עם קרוביו ועמו באמצעות עמוד הפייסבוק האישי שלו, אך ללא הועיל.

השגרירות הישראלית במקסיקו עודכנה, וזו פנתה מיד למשטרה המקומית ודיווחה על מצוקת התרמילאי הנעדר. המקסיקנים לא המתינו זמן רב והעלו מסוק לאוויר שיצא למסע חיפושים אחריו. במקביל, יצאה משלחת חילוץ מיוחדת ותמונתו הופצה ברחבי המחוז.

נמצא בריא שלם ומופתע

שעות לאחר שיצאו למשימתם מצאו אנשי החוק המקומיים תרמילאים שפגשו את ה"נעדר" ואלה הפנו אותם למקום האחרון בו נראה. לפנות ערב ולאחר שעות רבות של מתח נמצא הישראלי כשהוא בריא ושלם - ובעיקר מופתע מכל ההמולה סביבו.

הוא הסביר לצוות המחפשים כי ימים ספורים קודם לכן נגנב ממעילו מכשיר הג'י.פי.אס, והעריך כי השודד הוא שלחץ על כפתור המצוקה וגרם לסערה. הישראלי הודה לשוטרים על הדאגה והתנצל על הטרחה הרבה. למרות האירוע החריג, הוא הודיע כי בכוונתו להמשיך במסעותיו.