ביידן יחפש פתרון לבעית השימוש בנשק בארה"ב

הנשיא אובמה ספג השבוע ביקורת על אזלת ידו של הממשל בהתמודדות עם נושא האלימות והשימוש בכלי נשק אחרי הטבח בניוטאון. היום, הוא ממנה את סגנו ג'ו ביידן לנסות ולמצוא פתרונות. על פי דיווחים בארה"ב, ביידן יבחן את המדיניות של מדינות מעבר לים בנושא החזקת והפצת נשק

ג'ו ביידן, סגן הנשיא האמריקני (רויטרס)

הנשיא ברק אובמה צפוי להכריז היום שסגן הנשיא ג'ו ביידן יוביל את המאמצים לשינוי המדיניות של הממשל האמריקני ושל מערכת המשפט בנושא החזקת הנשק על ידי אזרחים. מיד לאחר הטבח בבית הספר היסודי בניוטאון בסוף השבוע עלו קריאות לבצע רפורמה בחוקי הנשק המקלים הנהוגים בארה"ב ונראה כי אובמה החליט לפעול בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר בממשל אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הנשיא לא צפוי להכריז על תכנית פעולה מסודרת, אלא לספק מין הצהרת כוונות בנוגע להתמודדות עם בעיית האלימות. בארה"ב התרחשו השנה ארבעה אירועים של רצח המוני בעזרת כלי נשק.

על פי כמה פרסומים, בהם דיווח של רשת הבי בי סי, סגן הנשיא ביידן יחפש פתרונות על ידי בחינת המדיניות של מדינות מעבר לים בנושא החזקת והפצת כלי נשק. אובמה, שספג השבוע ביקורת על אזלת ידו של הממשל בהתמודדות עם בעיית הנשק, אמר בטקס הזיכרון שנערך בתחילת השבוע בניוטאון: "אשתמש בכל הכוח שיש לי כדי למנוע טרגדיות נוספות". הנשיא גם הודה, בדמעות, שאמריקה לא עשתה מספיק כדי לשמור על חייהם של הילדים.

זו לא הפעם הראשונה שהנשיא פונה לסגנו כדי להתמודד עם בעיות סבוכות מבחינה פוליטית וחוקית. ב-2011 הוא פנה לעזרתו של ביידן, שהתבקש למצוא פשרה עם הקונגרס הרפובליקני בנושא הפחתת הגרעון.