חקירת הטבח בארה"ב: "אדם לנזה רצח כי חשב שאמו רוצה לאשפזו"

רשת פוקס האמריקנית מדווחת כי ייתכן שאדם לנזה, הצעיר בן ה-20 שביצע את הטבח בבית הספר היסודי ביקש לנקום באמו, לאחר שחשב שהיא מתכוונת לשלוח אותו לקבלת טיפול נפשי. שכן של המשפחה סיפר: "אדם האמין שאמו אהבה את בית הספר יותר משאהבה אותו"

האם לנזה רצח בגלל אמו? (צילום מסך abc news)

אדם לנזה שרצח 20 ילדים ושישה מבוגרים בבית הספר היסודי "סנדי הוק" בעיר ניוטאון שבקונטיקט, אחרי שירה כמה פעמים באמו ננסי ורצח אותה, ביצע את המעשה כי חשב שאמו מתכוונת לאשפז אותו במוסד פסיכיאטרי - כך מדווחת רשת פוקס האמריקנית, שמצטטת שכן של המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'ושוע פלשמן, בן 25, שמכיר את משפחת הרוצח וגם את משפחות הקורבנות, אמר כי לנזה האמין שאמו ננסי "אהבה את בית הספר יותר משאהבה אותו". פלשמן, ששירת במארינס, הוא בנו של כומר בכנסייה באזור, אליה הולכים רבים מבני משפחות הקורבנות. "ממה שנאמר לי, אדם היה מודע לתוכניות של אמו לאשפז אותו", הוא אמר לרשת פוקס. "אדם היה מאוד מרוגז מזה. הוא חשב שאמו רוצה להיפטר ממנו. ממה שהבנתי, הוא ממש זעם. אני חושב שזה מה שהניע אותו".

לנזה בתקופת הלימודים (AP)

גורם רשמי ברשויות אכיפת החוק בניוטאון, המעורב בחקירת הטבח, אישר שהזעם של לנזה על אמו הוא תכניתה "לשלוח אותו לקבלת טיפול נפשי". זהו אחד מכיווני החקירה שנבדקים כעת.

"אף אחד לא יכול להסביר את אדם לנזה"

מקור אחר סיפר לרשת פוקס כי האם ננסי כבר לא הייתה מסוגלת לטפל בבנה אדם, זאת לאחר שטיפלה בו במשרה מלאה כל העת. על פי הדיווח היא כבר החלה בהכנות לאשפוזו ומילאה טפסים. יש האומרים כי לנזה אף סבל מתסמונת אספרגר ובעיות נפשיות ורגשיות אחרות ולכן היה צורך לטפל בו שעות רבות מדי יום.

ניוטאון, הדקות שאחרי הטבח (AP)

אלן דיאז בן ה-20, שהיה מיודד איתו בתיכון אמר כי היו לו קשיים חברתיים אבל הוא לא היה "מפלצת", להגדרתו. הוא סיפר כי שמע אותו צוחק מדי פעם וחשף שהוא אף ניחם אותו בתקופה קשה שהייתה לו בתיכון. עם זאת, הוא הדגיש כי לנזה הוא אישיות יוצאת דופן. "אף אחד לא יכול להסביר את אדם לנזה מלבד אלוהים ואדם לנזה עצמו - ואני אפילו לא חושב שלנזה יכול להסביר את עצמו, אם להיות כן", סיכם דיאז.

אתמול דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית כי לפני צאתו למסע ההרג בבית הספר היסודי בניוטאון, השמיד הרוצח אדם לנזה את הכונן הקשיח במחשבו האישי, מה שכעת מקשה על הרשויות לשחזר את המידע שאוחסן בו. למרות איסוף העדויות הרבות, עדיין מתקשים החוקרים לקבוע מהו המניע שהוביל את לנזה לבצע את המעשה הנורא.