רוסיה נערכת לפינוי אזרחיה: שלחה ספינות מלחמה לסוריה

אחרי שבמוסקבה אמרו כי אסד מאבד שליטה, נראה כי הרוסים כבר נערכים לשלב הבא. סוכנות הידיעות אינטרפקס מדווחת כי שתי ספינות מלחמה הפליגו לכיוון סוריה לסייע במקרה של פינוי אזרחים. "ההכנות למבצע בוצעו במהירות ובחשאיות", צוטט בכיר בחיל הים הרוסי

ימים ספורים לאחר הצהרת האי אמון של רוסיה במשטרו של אסד, נראה כי במוסקבה כבר נערכים לשלב הבא. בכיר בחיל הים הרוסי אמר לסוכנות הידיעות אינטרפקס כי מספר ספינות הפליגו לים התיכון במטרה לסייע בפינוי האזרחים הרוסים מרוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווח, שתי ספינות קרב, מיכלית וכלי שיט נוסף נשלחו מנמל בים הבלטי לעבר המדינה שנקרעת על ידי מלחמת האזרחים כבר 18 חודשים. "הספינות בדרכן לחופי סוריה על מנת לסייע בפינוי אפשרי של אזרחים רוסים", הבהיר הגורם הבכיר. "ההכנות ליציאה בוצעו במהירות ובחשאיות".

המהלך מתרחש ימים ספורים לאחר הודעת סגן שר החוץ של רוסיה, שהציג לראשונה סדקים בתמיכה הרוסית הגורפת במשטרו של הנשיא אסד, כשטען שהוא מאבד שליטה על מדינתו במהירות וכי המורדים עשויים לנצח במלחמה.

"אפשר לפסול אפשרות של ניצחון לאופוזיציה"

דבריו של סגן השר, מיכאיל בוגדנוב, היו שינוי דרמטי בטון של מוסקבה, אחת התומכות הבודדות של המשטר הסורי שהקפידה להעניק לו גיבוי למרות הביקורת הבינלאומית החריפה. מדובר בהתבטאות שעשויה לשנות את העמדה הרוסית כלפי מלחמת האזרחים שמשתוללת בסוריה, ולראשונה מטילה ספק בהמשך שלטונו של אסד.

"אנו צריכים להביט על העובדות בעיניים פקוחות", אמר סגן השר. "הממשל בסוריה מאבד שליטה ביותר ויותר טריטוריות. למרבה הצער, אי אפשר לפסול אפשרות של ניצחון לאופוזיציה".