זוועה באוקראינה: גופות שופט ובני משפחתו נמצאו ערופות ראש

הרשויות בקייב הציעו פרס למי שיימסור מידע שיוביל אל רוצחיו של ולדימיר טרופימוב, רעייתו, בנו ובת-זוגו של האחרון - שנמצאו בשבת האחרונה מבותרות בביתם שבעיר חרקוב. החשודים נמלטו מהמקום יחד עם ראשיהם. כעת נבדק האם הרקע למעשה נוגע לתפקידו או לאוסף עתיקות שהיה בבעלותו

צילום אילוסטרציה (getty)

הרשויות באוקראינה פתחו בחקירת מקרה רצח מזעזע של שופט ושלושה מבני משפחתו. גופותיהן נמצאו ערופות ראשים בביתם בעיר חרקוב שבמזרח המדינה. מי שחשף את הזוועה היה בנו החורג של השופט, שהגיע לביקור במקום בשבת האחרונה ונחרד לנוכח המראות הקשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ולדימיר טרופימוב, בן 58, הוא השופט שנרצח. לצדו התגלו גופותיהם של אשתו, בנו ובת-זוגו של האחרון. שר הפנים האוקראיני, ויטלי זכרצ'נקו, אמר כי הרוצחים נמלטו מהזירה יחד עם ראשיהם של השלושה. נוסף על כך, ציין כי לא נמצאו סימנים של פריצה למקום - מה שמגביר את החשש שמדובר בפעולה שתוכננה לפרטי פרטים.

חקירת הפרשה מתמקדת בשני כיוונים עיקריים: הראשון - שהרקע לרצח קשור לעבודתו כשופט, ואילו האחר נוגע לאוסף העתיקות המרשים שהיה בבעלותו - בעיקר בהתחשב בעובדה שכמה מפריטיו נעדרו. הוא כלל, בין היתר, מטבעות מכל רחבי העולם, פסלוני קרמיקה שונים, מדליות ורהיטים בני שנים רבות.

הרשויות הציעו פרס בגובה 200 אלף חריבניה (המטבע האוקראיני) למי שיימסור מידע על זהות מבצעי הזוועה. רצח דומה התרחש באוקראינה ב-2000, אז נמצאה גופתו של עיתונאי חוקר - כרותת ראש - ביער בפאתי הבירה קייב. ראשו התגלה רק כעבור עשר שנים, אחרי מעצרו של חשוד ברצח שבימים אלה עומד לדין על מעשיו.