"נמנע טבח גדול הרבה יותר"

חקירת טבח הילדים בבית הספר בקונטיקט נמשכת. המשטרה המקומית מפרסמת כי ככל הנראה נמנע אסון גדול עוד יותר: אצל הרוצח היו עוד מחסניות רבות ובהן מאות כדורי רובה מוכנים לשימוש, וככל הנראה העובדה שהוא החליט להתאבד מייד כששמע את הסירנות של השוטרים מנעה קורבנות נוספים

אבל בארה"ב, אתמול (רויטרס)

אדם לנזה, הרוצח מסנדי הוק, חימש עצמו במאות כדורים והיה מצויד בעוד מחסניות רבות שהוא לא עשה בהן שימוש במהלך הרצח. המשטרה מעריכה שבכך התכוון לנזה לרצוח עוד ילדים רבים, ורק הגעת השוטרים למקום מנעה טבח גדול יותר.

ככל שמתרבים הפרטים על המתקפה הרצחנית בבית הספר בניוטאון, נראה כי נמנע אסון גדול עוד יותר. הממצאים בזירה מראים כי מרבית הקורבנות נרצחו ברובה סער מסוג בושמסטר 15. הוא נשא עימו שני אקדחים אך הוא לא השתמש בהם מלבד הירייה הבודדת שירה בראשו.

הרוצח אדם לנזה (ABC)
בנוסף לשני האקדחים, הוא נשא עימו עוד מאות כדורים שהיו מסודרים בכמה עשרות מחסניות שבכל אחת מהן לפחות 30 כדורים. בנוסף לכל אלו, היה ללנזה רובה נוסף ברכבו, כך אמר פול וואנס, פקח ממשטרת קונטיקט.

"הוא השתמש בבושמסטר לרצוח את הקורבנות, ובאקדח בשביל להתאבד", אמר והוסיף כי הסיבה לביצוע הרצח על ידי הצעיר עדיין אינה ידועה. ככל הנראה לנזה ירה בראשו מייד כששמע את הסירנות של המשטרה מגיעות למקום, ובכך נמנע ממנו להשתמש בתחמושת הנוספת שהביא עימו לבית הספר - וניצלו חיים רבים.