תלמידי ארה"ב חוזרים ללמוד בצל הטרגדיה: האבטחה תוגבר

שלושה ימים אחרי מסע ההרג בבית הספר היסודי בקונטיקט, ייפתחו מחר מוסדות החינוך ברחבי ארה"ב עם חששות כבדים. בבתי ספר רבים יוסיפו אנשי ביטחון וכבר פנו לרשויות אכיפת החוק בבקשה להגביר את הנוכחות והסיורים. את התלמידים ילוו יועצים ופסיכולוגים

מתיחות שיא לקראת חזרת התלמידים, ארה"ב (AP)

מחר יפתחו תלמידי ארה"ב שבוע לימודים חדש עם חששות גדולים בעקבות הטבח המזעזע בעיר ניוטאון שבקונטיקט, בו נרצחו 27 בני אדם ובהם 20 ילדים. בבתי ספר רבים ברחבי המדינה בוחנים מחדש את סידורי האבטחה ומתכוונים להוסיף אנשי ביטחון נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במספר מחוזות במדינות פלורידה, ג'ורג'יה ואלבמה כבר נעשו פניות לרשויות אכיפת החוק בבקשה להגביר את הסיורים ליד מוסדות החינוך ובשורה של בתי ספר אמרו כי יש להם תכניות לשינוי הסדרי הביטחון, שנבחנות כעת.

התלמידים יזכו לליווי צמוד (AP)
בבתי ספר רבים ילוו יועצים חינוכיים ופסיכולוגים את התלמידים והצוות עם שובם ללימודים ויעניקו להם תמיכה - לאור הזעזוע ממסע הרג הבלתי נתפס בבית הספר היסודי בניוטאון. בחלק ממוסדות החינוך דאגו לשלוח גם מכתבים להורים המודאגים בהם ניסו להרגיע ופירטו כיצד בכוונתם לדאוג לביטחונם של הילדים.

אחרי הטבח: הדיון הציבורי בנושא חוקי הנשק מתעורר מחדש

במקביל, גוברות הקריאות ברחבי ארה"ב לבצע רפורמה מקיפה בנושא חוקי הנשק המקלים הנהוגים במדינה, שהביאו לאורך השנים לכמה מסעות הרג דוגמת זה שביצע שלשום אדם לנזה.

מתאוששים מהטרגדיה, תושבי ניוטאון (AP)
הסנטורית הדמוקרטית דיאן פיינשטיין הכריזה היום כי תקדם חקיקה שתאסור על מכירת נשק בפתיחת מושב הקונגרס הבא. "אני מתכוונת להביא הצעת חוק לסנאט ולקונגרס שתאסור על מכירת, העברת ייבוא והחזקת כלי נשק", אמרה. "בנוסף, יחול האיסור גם על מחסניות, תופים ורצועות של יותר מעשרה כדורים".

הסנטורית הסבירה בתוכנית פגוש את העיתונות של רשת NBC כי היא עובדת על הצעתה במשך כשנה. לדבריה, היא בטוחה כי ניתן להעביר חקיקה כזו.

גם הסנטור הדמוקרטי צ'אק הביע היום אופטימיות כי הצעה חוק שתגביל את התחום של החזקת ומכירת נשק יכול לעבור בבית הנבחרים. "אני חושב שניתן לעשות משהו בנושא", אמר שומר בראיון לרשת CBS. הוא המליץ להתמקד בשלושה תחומים: איסור על נשק, הגבלת גודל המחסנית והקשחת התנאים לקבלת נשק עבור אנשים "לא יציבים".