אחרי הטבח בקונטיקט: זעזוע לצד ניחומים ברשתות החברתיות

ההלם והאבל בעקבות הרצח בבית הספר היסודי בעיר ניוטאון קיבל ביטוי נרחב גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. מאות אלפי גולשים פרסמו סטטוסי ניחומים, שיתפו תמונות וצייצו מסרי הזדהות לארה"ב ולנשיא אובמה

מדליקים נרות בזירת הרצח בקונטיקט (רויטרס)

אבל ותדהמה גם ברשת: יומיים לאחר מסע הרצח בבית הספר היסודי בקונטיקט, ההלם, התדהמה והאבל לנוכח הטרגדיה הנוראה מקבלים ביטוי גם ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצח של 26 בני אדם ובהם 20 ילדים זעזע את העולם כולו ובעיר ניוטאון בקונטיקט, בה אירע הטבח, מצאו נחמה בקבוצות תמיכה ברשת הפייסבוק, באלפי ציוצים בטוויטר ובשיתוף תמונות מסיבי באינסטגרם.

בפייסבוק כבר נפתחו עשרות עמודים לזכר קורבנות הרצח. אחד מהם פעיל במיוחד, לאחר שצבר כבר למעלה מ-100 אלף חברים. גולשים מרחבי העולם שסימנו "לייק" לעמודי הזיכרון וההזדהות עם משפחות הקורבנות, מבקשים לנחם, לומר מילה למשפחות או להדליק נרות וירטואליים לזכר ההרוגים.

"באיזה עולם אנו חיים?"

סנטה מנחם את עוזריו (פייסבוק)

הגולשים גם משתפים בסרטונים שהכינו והעלו ליו טיוב, מגיבים בסטטוסים מנחמים ובציורים ואנימציות שערכו.

אחד מהמגיבים בעמודי הפייסבוק הוא מטיאס הארטה משוויץ, שביקש למסור את תנחומיו. בסטטוס שפרסם כתב: "זה כל כך נורא. לא יכולתי לישון הלילה. כאב לשניים, ויקטוריוס בן שנתיים וחצי, ובני נילס, בן ה-10, אני חושב על ההורים של המלאכים הקטנטנים הללו. באיזה עולם אנו חיים? כל שאוכל להציע הוא לשלוח את אהבתי מכאן, משוויץ. אנו בוכים איתכם".

תנחומים מראש ממשלת סינגפור ועד סנטה קלאוס

גם הנשרים אבלים (פייסבוק)
שרון ג'פרי ממישיגן שיתפה גם היא את תחושותיה הקשות ומסרה את תפילותיה. "הסימפטיה יוצאת אל כל המשפחות שאיבדו את ילדיהן. הנשרים הצטרפו אל האומה והעולם, וגם הם מרכינים את ראשם היום - כמו כולנו", נכתב. טרובר אלן שיתף את התמונה שאומרת הכול לדבריו - ציורו של מייק גרסטון לקראת חג המולד, בו נראה סנטה קלאוס כורע ברך ומחבק את עוזריו.

גם ברשת הטוויטר קיימת פעילות רחבה שמגיבה לאירוע הקשה. פוליטיקאים ואנשי ציבור מרחבי העולם צייצו את תנחומיהם, עשרות גולשים שיתפו תמונות וביניהם גם ראש ממשלת סינגפור, שצייץ את תנחומיו לנשיא ארה"ב ולעם האמריקאי.