מהטלפון הנייד לתערוכה בגלריה

בארה"ב יש מי שלוקח את התמונות שכולנו מצלמים בטלפונים החכמים והופך אותם לתערוכה של ממש בגלריה. לא העדשה קובעת, אלא זווית הצילום

מכשירי הטלפון החכמים שנמצאים היום בכל כך הרבה כיסים הופכים כל מנוי לאמן גלריות פוטנציאלי מצויד. אנחנו זמינים כל הזמן, עובדה שאולי מפריעה למהלך החיים שלנו, אבל יש איתנו שנמצאת בכל מקום, מוכנה לפעולה - מוכנה לתיעוד, ותערוכה זה כנראה היה רק עניין של זמן.

צלמת אמריקנית בשם קטרינה קאיפה מציגה תערוכה בגלריה בוושינגטון שבה תמונות שצלמים קלטו בטלפונים החכמים שלהם. "אני מוצא תמונות שלא הייתי מוצא בשום דרך אחרת" אומר ג'יימס קמבל, אחד הצלמים השותפים לתערוכה. "אנחנו רוצים לחגוג את הצילום בטלפונים הניידים".

את תמונות הסלולר אפשר למצוא גם בסמינר מיוחד שדויד לוריא, מנחה בפקולטה לתקשורת של אוניברסיטת וושינגטון, מעביר. לוריא, צלם שעובד, בין השאר עם הטיים מגזין והוושינגטון פוסט, אומר שהתמונות הטובות ביותר בכלל לא תלויות בעדשות המצלמה. "צריכה להיות לך קומפוזיציה נכונה כדי להשיג תמונה טובה", הוא מסכם את הקורס שכותרתו היא "מה שהופך את התמונה למעניינת זה כל אותו מרחב שבין עינו של הצלם למה שעומד מולו ועד המתבונן".