טבח הילדים: "ה'פשע' היחיד של אוליביה - שהייתה יפה וחייכנית"

קונטיקט מתאבלת על מות 20 הילדים שנרצחו מאש אקדחו של אדם לנזה בבית הספר היסודי. סיפורי חייהם הקצרים נחשפים לעולם: אמילי אהבה לצייר, צ'ייס זכה במיני-טריאתלון ולאוליביה היה חיוך מלאכי

חייה של אוליביה אנגל נמשכו בסך הכל שש שנים, עד שנקטעו באחת בטבח שביצע אדם לנזה בבית הספר היסודי "סינדי קרוק" שבניוטאון. בני משפחתה, חבריהם ומכריהם, מקווים שתמונותיה הרבות יוכלו להנציח אותה ואת חיוכה המלאכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לעולם לא אוכל לשכוח את הילדה הזאת", סיפר בקול חנוק דן מרטון, חבר קרוב של המשפחה, בעודו מדפדף באלבום התמונות. "היא אהבה להיות תמיד במרכז העניינים. היו לה גינונים מנומסים מושלמים, ולכן - בין היתר - היא הייתה בת הטיפוחים של מורתה. ה'פשע' היחיד שלה הוא שהייתה ילדה יפה וחייכנית, בת שש".

צ'ייס רשם הישג ספורטיבי ראשון

את רוב שעות היום נהג צ'ייס קובלסקי להעביר מחוץ לבית: אחרי שהיה שב מבית הספר, שיחק בחצר האחורית או רכב על אופניו. רק בשבוע שעבר הוא גרף, לראשונה בחייו, הישג ספורטיבי משמעותי ראשון - כשזכה בתחרות מיני-טריאתלון שבה השתתף.

קווין גריימס, שכן של בני המשפחה ואב בעצמו לחמישה ילדים שלמדו ב"סנדי הוק", התייפח: "אי אפשר לבקש בן טוב ממנו", אמר - תוך שהוא שסירב לדבר על צ'ייס בלשון עבר.

האחים הקטנים הבינו: אמילי לא תחזור

בקרב חבריה הייתה אמילי פרקר ידועה כמי שתמיד תגיש עזרה בעת הצורך או תסייע לשפר את מצב הרוח עם חיוך כן ואמיתי. בשעות הפנאי שלה היא אהבה לצייר.

אמילי אנגל (רויטרס)

אביה, רובי פרקר, היה אחד מראשוני ההורים השכולים שחלקו בפומבי את תחושותיהם הקשות. כאב לשני ילדים קטנים נוספים, בני 3 ו-4, הוא נאלץ לעדכן גם אותם בדבר האסון ולהסביר להם שאחותם הבכורה לא תשוב עוד.

"זכיתי להיות אבא שלה", הוא אמר בדמעות. "אמרתי לילדיי שאמילי הייתה פשוט טובה מדי מכדי לחיות בעולם הזה".

הוריה של קת'רין: "מתפללים למען הנפגעים"

מאז היוודע דבר האסון, הסתגרו בני משפחת האברד בביתם שבניוטאון. הם ביקשו מכלי התקשורת לכבד את פרטיותם ולאפשר להם להתאבל בדרכם על מותה של הבת, קת'רין, רק בת שש במותה.

זוג ההורים, ג'ניפר ומת'יו, פרסמו הודעה שבה הביעו את הערכתם לכוחות החילוץ וההצלה שפעלו בזירת הדמים ולשכניהם, על החיבוק החם שניתן להם ברגעים הקשים ביותר.

"אנו אבלים על אובדן בתנו היפה", נכתב בהודעה. "מחשבותינו נתונות כעת עם משפחות הקורבנות האחרים, ואני מתפללים להחלמת הנפגעים באסון הזה".

אנה נרצחה, אחיה ניצל

אנה גרייס מרקז (חדשות 2)
אנה גרייס מרקז, בת 6 במותה, עברה להתגורר בארצות הברית יחד עם הוריה חודשיים בלבד לפני הטרגדיה. סבתהּ של המנוחה, אלבה מרקז, סיפרה כי ההורים - שמוצאם בפורטו ריקו - החליטו להעתיק את מקום מגוריהם לניוטאון ורשמו את בתם ללימודים ב"סנדי הוק" בעקבות המוניטין הטוב שצבר בית הספר במהלך שנות פעילותו.

"הם חיפשו עבור בתם את בית הספר הטוב ביותר", סיפרה הסבתא - שציינה כי בנה וכלתה עברו להתגורר בניוטאון עקב קבלתה של האחרונה ללמד כמרצה באוניברסיטה המקומית. אלבה עצמה ביקרה שם לאחרונה, בחג ההודיה. "זה מקום יפה, ממש מקסים. מה שקרה שם לא מתאים בכלל לכל הסביבה הזאת".

אחיה של אנה גרייס, בן 9, לומד אף הוא בבית הספר שבו נקטלה והצליח להינצל מכדורי הרוצח.