הנשיא אובמה יגיע היום לקונטיקט; יישא דברים בטקס זיכרון לנרצחי הטבח

היום יבקר הנשיא ברק אובמה בבית הספר "סנדי הוק" שבעיירה ניוטאון, אליו נכנס ביום שישי האחרון אדם לנזה, צעיר בן 20, וירה ב-26 בני אדם, רובם ילדים. אובמה יישא דברים בפני בני משפחות הנרצחים בטקס זיכרון שייערך בבית הספר

יבקר בבית הספר. אובמה (רויטרס)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה יגיע היום לביקור בעיירה ניוטאון שבקונטיקט. אובמה צפוי להיפגש עם משפחות קורבנות הטבח המזעזע שהתרחש בעיירה לפני יומיים, לאחר שאדם לנזה, צעיר בן 20, נכנס חמוש לבית ספר יסודי בעיירה ורצח 26 בני אדם בהם 20 ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת הבית הלבן נמסר כי הנשיא יבקר בבית הספר "סנדי הוק" ויישא מספר מילים בשעה 19:00 (שעון ארה"ב). במהלך ביקורו, צפוי אובמה להשתתף בטקס זיכרון שייערך בבית הספר, בנוכחותם של התלמידים ובני משפחות הנרצחים.

אמש אמר אובמה בתכנית הרדיו השבועית שלו כי "הגיע הזמן לנקוט בצעדים משמעותיים על מנת למנוע טרגדיות נוספות כמו זאת שאירעה ביום שישי האחרון". עם זאת, הנשיא לא ציין בדבריו כי בכוונתו ליזום או לתמוך בחקיקה שתגביר את הפיקוח על נשיאת נשקים במדינה.

נתניהו: "הזדעזעתי מהטבח בחפים מפשע"

עם צאת השבת, שיגר ראש הממשלה בנימין נתניהו איגרת תנחומים לנשיא ארצות הברית ולעם האמריקני, בעקבות הטבח בבית הספר בקונטיקט.

"הנשיא אובמה היקר", כתב נתניהו בראשית המסמך. "הזדעזעתי ונחרדתי מהטבח הברוטאלי בילדים ובמבוגרים חפים מפשע בבית הספר היסודי. ידענו בישראל מעשי טבח אכזריים כאלה, ואנו מכירים את הייסורים והיגון שהם מביאים. בשמם של אזרחי ישראל, אני מבקש להביע צער עמוק על האובדן הכבד של המשפחות".

הוא חתם את האיגרת בהבעת תקווה לכך ש"מי ייתן שאתה ואזרחי ארצות תאזרו את הכוחות הדרושים כדי להתגבר על הטרגדיה שפקדה אתכם, שבלתי אפשרי לתארה במילים. בתנחומים כנים, בנימין נתניהו - ראש ממשלת ישראל".

"אירוע מחריד". ניוטאון, לפני יומיים (רויטרס)

"האירוע המחריד ביותר בו נתקלתי"

הפתולוג הראשי של קונטיקט, הד"ר וויין קרבר, סיפר כי כל קורבנות הרצח היו בני 6-7. יתר ההרוגות הן: רייצ'ל דבינו, בת 29, דון הוקספרונג, בת 47, אן-מרי מרפי בת 52, לורן רוסיו, בת 30, מרי שרלך, בת 66, וויקטוריה סוטו, בת 27.

קרבר אמר כי ממצאי הנתיחה שלאחר המוות העלו כי כל הקורבנות נורו יותר מפעם אחת. "אני ממלא את תפקידי יותר מ-25 שנים, אבל זהו, ללא צל של ספק, האירוע המחריד ביותר שנתקלתי בו".

במקביל לבדיקת הממצאים מזירת האירוע, פועלות רשויות החוק בארצות הברית לנסות ולפזר את הערפל סביב המניע שהביא את לנזה, בן 20, לבצע את מעשיו המחרידים ולהתחקות אחר האופן שבו בחר את קורבנותיו. מכריו של הרוצח תיארו אותו צעיר "מבריק אך מרוחק", שככל הנראה סבל מהפרעת אישיות חמורה.

טבח בארצות הברית - הסיקור המלא:

"הטבח - הוכחה לקיום הרוע בעולם"

עדויות מהטבח: "המנהלת התנפלה על היורה - ונהרגה"

נתניהו לאובמה: "הטבח בקונטיקט - מחריד ומזעזע"

כל קורבנות הטבח בקונטיקט זוהו

הנשיא אובמה: "מחזיק את ילדיי קרוב אלי"

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח בילדים"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב