דיווח: ג'ון קרי יחליף את הילארי קלינטון

הסנטור ג'ון קרי הוא מועמדו של הנשיא אובמה להתמנות למזכיר המדינה במקומה של הילרי קלינטון שפורשת מתפקידה – כך מדווחת התקשורת בארה"ב. קרי, סנטור ותיק, היה מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ב-2004 ונחשב בעל ניסיון ביחסי חוץ

הסנטור ג'ון קרי, ארכיון (חדשות 2)

התקשורת האמריקנית מדווחת כי הנשיא אובמה החליט למנות לתפקיד מזכיר המדינה את הסנטור ג'ון קרי. רשתות CNN ו-ABC מדווחות מפי מקורות שסירבו להזדהות כי קרי הוא המועמד המוביל, אך הנשיא לא יכריז עליו היום בשל האבל הלאומי בעקבות טבח הילדים בקוטיקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי המקורות, הנשיא יפרסם את דבר מועמדותו של קרי בשבוע הבא. ג'ון קרי הוא סנטור ממדינת מסצ'וסטס, שהיה המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב ב-2004, והפסיד בבחירות לנשיא המכהן ג'ורג' בוש. מזכירת המדינה המכהנת, הילארי קלינטון, הודיעה לפני הבחירות לנשיאות כי לאחריהן היא תפרוש מתפקידה.

קרי מכהן היום כראש ועדת הסנאט ליחסי חוץ ונחשב אחד הסנטורים הוותיקים והמנוסים בממשל. קרי שירת בעבר בוייטנאם, נפצע במהלך המלחמה שלוש פעמים ומייד לאחר שחרורו היה אחד הפעילים הבולטים נגדה. הוא נבחר לסנאט ב-1984, ומאז נבחר מחדש ארבע פעמים.

קרי לא היה הבחירה הראשונה של הנשיא אובמה: הנשיא תמך במועמדותה של סוזן רייס, שגרירת ארה"ב באו"ם. מאז היוודע דבר המינוי האפשרי שלה היא הותקפה על ידי הרפובליקנים על כך שהסתירה לכאורה מידע על תקיפת הקונסוליה האמריקנית בבנגזי, ולאחר שהבינה כי הסנאט לא יאשר את מינוייה היא החליטה להסיר את מועמדותה לתפקיד.