יהודי קונטיקט מזועזעים: "הטבח הוא הוכחה לקיום הרוע בעולם"

כדורי הנשק שבו ירה אדם לנזה בבית הספר "סנדי הוק" לא פסחו מעל חברי הקהילה המקומית וגבו את חייהם של אחדים מחבריה. רב בית הכנסת נשא דרשה עצובה מול קהל המתפללים ואמר: "למעשים הללו אחראי אדם מעורער בנפשו, לא אלוהים"

אחרי הטבח. זעזוע בקונטיקט (רויטרס)

הטבח בבית הספר בקונטיקט עורר זעזוע גם בקהילה היהודית המקומית, שלפי דיווחים שונים - שכלה כמה מבניה בירי הקטלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל בית הכנסת "עדת ישראל" שבעיר ניוטאון הגיע קהל של כ-100 מתפללים, שהאזינו בקשב לדברי הרב - שאול פרייבר - בתקווה למצוא בהם נחמה. "התרחש אירוע נורא, אך חובה עלינו להפיק ממנו את המסקנות המתבקשות", אמר.

פרייבר הציע את עזרת הקהילה היהודית לכל משפחות נפגעי הטבח וחלליו, ואמר כי מסע ההרג הרצחני שביצע אדם לנזה הוא "אישור לנוכחותו של הרוע בעולם. לא אלוהים אחראי למעשים הללו, אלא אדם מעורער בנפשו".

אנדרטה לזכר הנרצחים (רויטרס)

מייקל קליין, צעיר בן 23 וחבר הקהילה היהודית בניוטאון, סיפר על התחושות הקשות שמלוות מאז אתמול את תושבי האזור. "יש לי חברים רבים שאומרים שאני גר בעיר נפלאה, אבל כעת היא עולה לכותרות - בהקשר הלא נכון".

הגופות פונו מהזירה - החקירה מתמקדת במניע

ככל שחולף הזמן, כך הולכים ומתבררים שמותיהם ופרטי זהותם של 26 הנרצחים - שקיפחו את חייהם בטבח. ארצות הברית כולה שרויה באבל כבד בעקבות התקרית, שהשיבה אל הכותרות את הדיון באשר לקלות הרבה שמאפשר החוק להשגת נשק.

בין ששת המבוגרים שנקטלו בתקרית - גם מנהלת בית הספר, דון הוקספרונג. עדי ראייה לזוועות תיארו כי עם תחילת מעשי הטבח, התנפלה הוקספרונג על לנזה בניסיון לבלום אותו - אך שילמה בחייה. הרוגה נוספת היא הפסיכולוגית של המוסד, מרי שרלך, שרצה לזירה עם הישמע קולות הירי כדי לסייע לתלמידים להימלט.

במקביל לבדיקת הממצאים מזירת האירוע, פועלות רשויות החוק בארצות הברית לנסות ולפזר את הערפל סביב המניע שהביא את לנזה, בן 20, לבצע את מעשיו המחרידים ולהתחקות אחר האופן שבו בחר את קורבנותיו.

טבח בארצות הברית - הסיקור המלא:

עדויות מהטבח: "המנהלת התנפלה על היורה - ונהרגה"

נתניהו לאובמה: "הטבח בקונטיקט - מחריד ומזעזע"

כל קורבנות הטבח בקונטיקט זוהו

הנשיא אובמה: "מחזיק את ילדיי קרוב אלי"

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח בילדים"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב