נשיא ארה"ב אובמה בעקבות הטבח: "מחזיק את ילדיי קרוב אלי"

הנשיא ברק אובמה דיבר בפעם השנייה מאז הטבח ואמר כי גם הוא מחזק את ילדיו בעקבות האירוע הקשה אמש. "הגיע הזמן שהמדינה תתאחד ותנקוט בפעולה משמעותית כדי למנוע טרגדיות נוספות", ציין על רקע הקריאות להגבלות על הנשק בארה"ב. "תמימות הילדים נקרעה מוקדם מדי". טרם ידוע מדוע אדם לנזה פתח במסע ההרג

לאחר שבכה אמש בנאומו, הנשיא ברק אובמה דיבר בפעם השנייה מאז הטבח המזעזע בארצות הברית, והביע שוב את צערו על הקורבנות הרבים. בנאום הרדיו ואינטרנט השבועי שלו, הוא ציין כי "לכל הורה באמריקה יש בלב כאב גדול", ואמר שהוא ואשתו מישל מזדהים עם משפחות ההרוגים: "אנחנו עושים מה שאני יודע כל הורה עושה - מחזיקים את ילדינו קרובים ככל שביכולתנו ומזכירים להם כמה אנחנו אוהבים אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע הניסיונות לשנות את הסעיפים בחוקה האמריקנית הנוגעים לאישורי נשיאת נשק, הוא אמר כי "ללא קשר לפוליטיקה, הגיע הזמן שהמדינה להתאחד ותנקוט בפעולה משמעותית כדי למנוע טרגדיות נוספות כמו זאת". עם זאת, הוא ועוזריו לא ציינו איזו פעולה יש לבצע. "הלב שלנו נשבר היום. אנו מתאבלים על המשפחות של אלה שאבדנו ואנחנו ממשיכים בתפילות שלנו למען ההורים של אלה ששרדו, הם יודעים שהתמימות של הילדים שלהם נקרעה מוקדם מדי".

אדם לנזה בן ה-20 (NBC News)

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח בילדים"

במקביל, רשויות החוק בקונטיקט עדיין לא הבינו מדוע אדם לנזה, צעיר בן 20 ללא עבר פלילי ביצע את הרצח. מהחקירה עולה כי לנזה היה בבית אמו ננסי, רצח אותה ואז לקח את רכבה ונסע איתו לכיוון בית הספר, בו לימדה.

על פי מקורות המעורים בחקירה, הוא נשא עמו שלושה רובים, כשאחד מהם הוא השאיר בתא המטען של הרכב, אותו חנה סמוך לבית הספר. על פי הרשומות, הנשק היה שייך לאמו. בשעה 09:30 הוא נכנס לכיתה הראשונה והחל לירות.

בזמן האירוע, אחד מעובדי בית הספר הפעיל את האינטרקום והודיע לכולם להסתתר. אחת המורות סיפרה כי בזכות הודעה זאת ילדים רבים ניצלו והוסתרו אך עם זאת הדבר גם הביא לפאניקה כי ניתן היה לשמוע את צעקותיו של הרוצח בכל רחבי בית הספר.

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח בילדים"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב