מי גינה את הטבח בארה"ב? אירן

דובר משרד החוץ באירן הוציא הודעת גינוי לטבח האכזרי אתמול בקונטיקט ארצות הברית ואמר כי הוא מוסר תנחומים למשפחות ואת התקרית הגדיר "טרגית". הוא קרא לאמריקנים לצאת נגד "שוחרי מלחמה" והתבטא נגד טבח של חפים מפשע

אירן גינתה את הטבח (הטלוויזיה האירנית)

תמיכה מכיוון מפתיע: משרד החוץ האירני הוציא הודעה לפיה המשטר בטהרן מגנה את הטבח אתמול בבית הספר היסודי בקונטיקט, שקטל את חייהם של 26 בני אדם, ביניהם גם 20 ילדים. דובר משרד החוץ רמין מהמנפרסט שלח תנחומיו למשפחות ההרוגים וכינה את התקרית "טרגית" - כך לפי האתר PRESS TV.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהיבט האנושי, אין הבדל בין ילדים ונערים שנופלים קורבן לפעולות בעזה או בארצות הברית, אפגניסטן, פקיסטן, עירק או סוריה - כולם צריכים לנסות להשיג שלום, ביטחון ושלווה לכל העולם", הוא הבהיר. הוא קרא לקהילה האמריקנית להילחם נגד 'שוחרי מלחמה', ויצא נגד טבח של אנשים חפים מפשע על ידי חמושים ברחבי העולם.

אתמול, כינס נשיא ארצות הברית ברק אובמה מסיבת עיתונאים בעקבות הטבח ומירר בבכי במהלך דבריו. "הבעתי את תנחומיי למושל קונטיקט והצעתי את כל המשאבים שהוא יזדקק להם", פתח אובמה את דבריו. "טרגדיות מסוג זה קרו לנו יותר מדי בשנים האחרונות ובעת שצפיתי בשידורי החדשות באירועים שכאלה - לא חשבתי כנשיא, אלא כהורה", הוסיף הנשיא האמריקני. "זה נכון במיוחד היום".

אובמה המשיך, כשהוא חנוק מדמעות, ואמר כי הוא "מאמין שאין הורה באמריקה שלא חש מזועזע כמוני. רוב ההרוגים היום הם ילדים בני חמש עד עשר - שכל חייהם היו לפניהם: הם היו עתידים לחגוג ימי הולדת, לסיים תיכון, להתחתן ולהביא לעולם ילדים משלהם".

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח"

אובמה על הטבח: "לבנו נשבר"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב