מנהלת בית הספר נרצחה בטבח: "הילדים אהבו אותה"

דון לאפרטי הוכספרנג, מנהלת בית הספר היסודי הוק סנדי בניוטאון קונטיקט, הייתה גם היא קורבן של הטבח המזעזע אתמול, זאת בזמן שהייתה עדה לרצח תלמידיה. "היא הייתה נחמדה וכיפית. מסוג האנשים שהיית רוצה שילדיך ילמדו ממנה", סיפר קרוב משפחה של אחד התלמידים. לאחרונה היא אף הצליחה להתקבל לתכנית חינוך יוקרתית

המנהלת שנרצחה. "אהובה על הילדים" (AP)

בין ההרוגים בטבח המזוויע אמש בבית הספר היסודי בקונטיקט הייתה לא אחרת ממנהלת המוסד עצמה - דון לאפרטי הוכספרנג, שזכתה בעבר בפרס על תפקודה. "היא הייתה קשוחה במידה הנכונה", אמרה מכרה שלה ל-CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקריירה של המחנכת הוותיקה בת ה-47 הגיעה לשיאה כשהפכה למנהלת לפני שנתיים בבית הספר היסודי הוק סנדי בניוטאון, בו מתחנכים 525 תלמידים מגיל גן ועד כיתה ד'. אתמול סיפור הצלחתה נקטע כשנורתה למוות ונהרגה בבית הספר בו חינכה רבבות למוסר וערכים.

תום פרוטי, שאחד מבני משפחתו התחנך תחת ידיה של המנהלת, אומר כי היא נחשבה למנהיגה של ממש: חביבה אך רצינית מאוד. הוא סיפר כי היא "הייתה נחמדה וכיפית ומסוג האנשים שהיית רוצה שילדיך ילמדו ממנה. הילדים אהבו אותה, אפילו ילדים קטנים יודעים מתי למישהו אכפת מהם".

רגעי הפחד, אחרי האירוע (AP)

"התקינה מערכת אבטחה בבית הספר"

במהלך שנותיה היא עבדה בבתי ספר יסודיים של מעמד הביניים והמעמד הגבוה וצברה תארים בחינוך מיוחד. קרוביה סיפרו כי היא צללה לעבודתה במהירות וביצעה יוזמות רבות לשמירה על ביטחון התלמידים.

במהלך כהונתה היא הורתה על התקנה של מערכת אבטחה חדשה המחייבת על כל מבקר לצלצל בפעמון לאחר שהדלתות למוסד נסגרות בשעה 09:30 בבוקר. ההורים היו מתבקשים להציג תעודות מזהות עם תמונה. "היא הייתה אשת חינוך נלהבת וזה הפסד עמוק לקהילה". רק לאחרונה היא התקבלה לתכנית חינוך יוקרתית במכללה בניו יורק והייתה הראשונה לעשות זאת מקונטיקט.

היא הייתה כל כך מסורה שמדי פעם היא הייתה נוהגת לצייץ בחשבון הטוויטר שלה תמונות מהווי בית הספר. הציוץ האחרון שלה הוא תמונה מספר ילדים, בה ביקשה מתלמידיה לזהות איזו חיה בתמונה.

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

אובמה על הטבח: "לבנו נשבר"

"אין להגביל הזכות לשאת נשק"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח"