"הרוצח התאמן בירי עם אמו, לא התחבר עם ילדים אחרים"

מעדויות של קרובי משפחה ומכרים עולים עוד פרטים על התנהגותו החשודה של אדם לנזה בן ה-20, שרצח אתמול 26 בני אדם ובהם 20 ילדים. קרובי משפחתו סיפרו כי נהג לצאת לירות עם אמו: "הוא היה תלמיד מצטיין אך שקט ולא חברותי". שמרטף שעבד בבית המשפחה: "הגירושים השפיעו עליו". דודתו: "אמו לא הייתה מתכחשת למצב"

אדם לנזה בצעירותו (ABC NEWS)

קווים לדמותו של רוצח: עוד ועוד עדויות ופרטים נאספים על אדם לנזה, מי שרצח אמש 26 בני אדם ובהם 20 ילדים בבית הספר היסודי בקונטיקט. אחד מהמכרים של בני המשפחה סיפר כי אם המשפחה ננסי הייתה נוהגת "לצאת לעתים קרובות לירות עם ילדיה", וכי היא הייתה נחשבת לאספנית גדולה של רובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרובי משפחתו סיפרו ל-ABC שברור שהוא לא התנהג "כשורה", כהגדרתם. "אדם היה בעייתי ולא התחבר עם הילדים האחרים", סיפרה אחת מהן. "הוא היה ילד שונה, מדוכא אפשר להגיד". אחד השכנים למקום מגוריו סיפר ל"וושינגטון פוסט" כי הוא היה תלמיד מצטיין ואף סיים את הלימודים 3 שנים מוקדם יותר ממה שהיה אמור: "הוא היה חכם בצורה לא רגילה אך תמיד היה שקט ולא חברותי". הוא אף ציין כי בעת שהיו שואלים את אדם שאלות הוא ענה "רק במילה או שתיים".

אחת מתושבות העיר ניוטאון שבנה הכיר את אדם, סיפרה כי הוא היה ילד מרוחק מאוד. "בני אמר שהוא היה רזה מאוד ואחד מה'גותים'". מנגד, דודתו של הרוצח, מרשה לנזה הביעה פליאה על המעשה וסיפרה לסוכנות הידיעות AP כי אמו של אדם ננסי לא הייתה מתכחשת למציאות ואם הוא היה צריך סיוע נפשי היא הייתה מעניקה לו כזה.

הלם בבית הספר, אתמול (AP)

"הגירושים פגעו מאוד בילדים"

מהעדויות עולה כי הוריו של אדם התגרשו סופית בשנת 2009, מה שפגע מאוד בבני המשפחה, לפי קרוביהם. "הילדים היו מאוד מדוכאים והגירושים פגעו בהם מאוד". ראיין קראפט שימש כשמרטף עד לפני כמה שנים בבית המשפחה אך עם זאת לא זכר משהו חריג משהותו עם אדם: "היינו נוהגים לשחק יחד במשחקי וידאו אלימים אבל זה משהו די רגיל בארצות הברית". הוא סיפר ל-BBC כי לפי מה שהוא יודע בבית דווקא לא היו כלי נשק.

עוד הוסיף כי הרגיש בשינוי התנהגות בקרב הילדים לאחר שההורים התגרשו. "הילדים היו יותר בתוך עצמם והיו פחות חברותיים, זה השפיע על כל המשפחה. אדם היה בערך בן 10". טרם ברור מדוע אדם לנזה בן ה-20 ביצע את הטבע. הוא נשא על גופו את תעודת הזהות של אחיו ריאן בן ה-24. לאחר האירוע, דיווחה רשת NBC כי אמו, שהייתה מורה בבית הספר, ואביו - נמצאו מתים.

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

ארה"ב: 26 הרוגים מירי בבית ספר

אובמה על הטבח: "לבנו נשבר"

"אין להגביל הזכות לשאת נשק"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"