פולארד: "התבקשתי להביא מידע על ישראלים". מסמכי ה-CIA נחשפו

מסמכי ה-CIA שנחשפים לראשונה מגלים כי המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד אמר לחוקריו כי הוא התבקש להעביר מידע על ישראלים והבהיר כי הוא לא התבקש להעביר מודיעין על ארצות הברית. עוד נחשף: הוטל עליו לאסוף מודיעין על תכניות נשק של מדינות ערב

עוד פרטים על פולארד נחשפו (AP)

ג'ונתן פולארד, שמרצה עונש מאסר עולם בארה"ב באשמת ריגול למען ישראל, אמר כי הוא בעיקר חיפש מידע על מדינות ערב ולא על ארצות הברית, כך נחשף במסמכי ה-CIA שהותרו לפרסום. עוד נחשף כי הוא התבקש להעביר מידע לממוניו גם על גורמים פוליטים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המסמכים החדשים שפורסמו מציגים תמונה מלאה יותר של אנליסט הצי האמריקני לשעבר, ומדגישים את בעיותיו הכספיות והתנהגות אקסצנטרית שלו. פולארד, שנעצר בשנת 1985 בעת שניסה להימלט לשגרירות ישראל בוושינגטון, אמר לחוקרים שהוא התבקש לחפש מידע על תכניות ערביות שונות ובהם תכניות גרעין של פקיסטן.

פולארד הדגיש כי ישראל "לא ביקשה לקבל מידע על המשאבים הרגישים של הביטחון האמריקני ולא הביעה עניין בפעילות צבאיות של צבא ארצות הברית ולא רצתה לרגל אחר ציוד ויכולות אמריקניות". בין היתר הוא העביר מידע על נשק גרעיני במדינות ערב וכן שיגר למנהליו מודיעין על פעילות ברית המועצות. במסמכים נחשף כי פולארד סבל כשהיה נער מבעיות נפשיות ואף לקה לעתים בהזיות.

בתחילת החודש, חלה הידרדרות במצבו הבריאותי והוא אושפז בבית החולים. זו הייתה הפעם השנייה בתוך חצי שנה שפולארד מפונה לבית החולים. במהלך השנים כשלו ניסיונות של בכירים ישראלים רבים בהם הנשיא שמעון פרס לשחרר אותו ולהחזיר אותו לישראל.