טרגדיה באמריקה: 27 הרוגים, מתוכם 20 ילדים, בטבח בקונטיקט

צעיר חמוש פתח במסע ירי במוסד חינוכי בעיר ניוטון שבמדינת קונטיקט בארצות הברית, הוא נהרג, לא ברור אם התאבד או נורה בידי המשטרה. לפחות 27 בני אדם נהרגו, מתוכם 20 ילדים. אחת הילדות: "שמענו שבעה פיצוצים חזקים". "ניו-יורק טיימס": "היורה התמקד בכיתה שבה לימדה אמו". אובמה הורה להוריד הדגלים לחצי התורן

חמוש רעול פנים אתמול לבית הספר היסודי "סנדי הוק" בעיר ניוטון שבקונטיקט, ארצות הברית והחל לירות לכל עבר. כתוצאה מכך נהרגו לפחות 27 בני אדם, מהם 20 ילדים. סוכנות הידיעות AP מדווחת כי היורה הוא אדם לנזה, בן 20, שנשא על גופו את תעודת הזהות של אחיו ריאן בן ה-24. לאחר האירוע דיווחה רשת NBC כי אמו, שהייתה מורה בבית הספר, ואביו - נמצאו מתים. הנשיא אובמה הורה להוריד הדגלים לחצי התורן ואמר: "ארצנו עברה יותר מדי אירועים מסוג זה". העיתון "ניו-יורק טיימס" דיווח כי לנזה התמקד בכיתה שבה לימדה אמו. בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור ישיר את האירועים בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים בכלי תקשורת אמריקניים, האירוע החל כשלנזה הגיע אל בית אביו וירה בו למוות. לאחר מכן הגיע אל בית הספר שבעיר - כשהוא חמוש בשני אקדחים. העיתון "ניו-יורק טיימס" דיווח כי היורה פנה ישירות אל הכיתה שבו ככל הנראה לימדה אמו, ננסי - ורצח שם כ-18 מתלמידיה. "שמעתי שבעה פיצוצים חזקים", סיפרה ילדה שהייתה במקום לרשת NBC האמריקנית. "ילדים אחרים התחילו לבכות ומורים לקחו אותם למשרד הסמוך. שוטר שהגיע למקום ביקש מאיתנו להתפנות", הוסיפה.

עדת ראייה אחרת סיפרה, כי "איש במסכה נכנס והתחיל לירות. אני לא יודעת איך הוא נכנס, מפני שכשנכנסים צריך לצלצל בפעמון מזהים אותך ומכניסים אותך. אולי זה היה מישהו שהכירו". רשת CNN האמריקנית דיווחה כי בין ההרוגים נמנות מנהלת ויועצת המוסד החינוכי.

הלם בקונטיקט, היום (רויטרס)

מדיווחים בארצות הברית עולה כי בזירת האירוע נמצאו שני אקדחים. על פי מקור בחקירה המשטרתית, אחד החשודים בירי נמלט מהמקום וכעת השוטרים מבצעים מרדף כדי לתפוס אותו. "הבת שלי ישבה בכיתה ואז היא וחבריה שמעו יריות, הם בדיוק היו באמצע קבוצת קריאה", סיפרה ליזה פורצ'יני לרשת פוקס האמריקנית. "אני אסירת תודה למורה שלה, היא לקחה את הילדים לשירותים ונעלה את הדלת, שמרו עליהם רגועים".

אחד היורים נהרג (רויטרס)

בבית הספר לומדים ילדים מגילאי 5 עד 10. "מדובר בדרגות פציעה חמורות מאוד", סיפר דובר בית החולים "דנבורי", מרק בוטון, על מצבם של הנפגעים שהגיעו למוסד הרפואי. הורים מודאגים רבים הגיעו לשערי בית הספר כדי לאסוף את ילדיהם. גורם משטרתי סיפר כי החשוד נשא עליו ככל הנראה שני רובים שבאמצעותם ביצע את הירי הכבד לעבר באי בית הספר.