בריטניה: "להאיץ את העברת השלטון בסוריה"

ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון קורא להאיץ את העברת השלטון בסוריה לידי האופוזיציה. "חוסר מעש ואדישות למצב הם לא אופציה", הבהיר. בדמשק דווח היום על הפגזות בדרום העיר. במקביל: ברוסיה הכחישו את דבריו של סגן שר החוץ אמש שאסד מאבד במהירות שליטה וכי המורדים עשויים לנצח

דמשק עדיין מופגזת. ארכיון (רויטרס)

על רקע ההתקלחות הגוברת בסוריה, קרא היום ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון להאיץ את העברת השלטון בדמשק לידי כוחות האופוזיציה במדינה. "כל האופציות זמינות כי סוריה נמצאת במצב נואש", הבהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא ציין כי "חוסר מעש ואדישות למצב הם לא אופציה". בריטניה הכירה לאחרונה בקואליציית האופוזיציה הסורית שהוקמה לאחרונה. במקביל, כוחות המשטר בדמשק הפגיזו היום מוקדים בדרום העיר. ארגון זכויות אדם במדינה מסר כי "מספר פיצוצים נשמעו".

אתמול ציטטה סוכנות הידיעות AP את סגן שר החוץ הרוסי מיכאל בוגדנוב, שאמר כי נשיא סוריה בשאר אסד מאבד שליטה במהירות, וכי המורדים עשויה לנצח. בדבריו שפורסמו, נכתב כי אמר שרוסיה נערכת לפינוי אזרחיה מסוריה, מה שהתבטא כשינוי דרמטי בטון של מוסקווה. עם זאת, משרד החוץ הרוסי הכחיש היום שבוגדנוב אמר את הדברים והבהיר כי הוא בסך הכל ציטט את דברי האופוזיציה בסוריה.