ארה"ב תטיל סנקציות חדשות על אירן

ארה"ב הודיעה הלילה על הטלת עיצומים חדשים נגד מספר חברות ואישים אירניים הפועלים לקידום תוכנית הגרעין במדינה. בין האישים שייאסר עליהם לבצע עסקאות עם חברות אמריקניות – ראש הארגון האירני לאנרגיה אטומית. סגן שר האוצר האמריקני: "נמשיך לפעול נגד המעורבים בתוכנית הגרעין"

סנקציות חדשות על תוכנית הגרעין האירנית (רויטרס)

הלחץ גובר: משרד האוצר האמריקני הודיע על הטלת עיצומים חדשים כנגד שבע חברות וחמישה אישים אירניים אשר לטענתו פועלים לקידום תוכנית הגרעין של אירן, ובהם גם ראש הארגון האירני לאנרגיה אטומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הסנקציות החדשות ייאסר על אותם אישים וחברות לבצע עסקאות עם חברות או אזרחים אמריקניים. בנוסף לכך יוקפאו כל נכסיהם בארצות הברית. כמו כן, בנקים זרים המנהלים עסקאות עם אותן חברות עלולים לאבד את גישתם למערכת הבנקאות האמריקנית.

"ארצות הברית תמשיך לפעול נגד המעורבים בפעילויות העשרת האורניום הבלתי חוקיות של אירן", אמר סגן שר האוצר האמריקני דיוויד כהן בהצהרה בנושא. "העולם כולו הבהיר לאירן כי פעולות אלה אינן מקובלות".

על פי הדיווח מטרתם העיקרית של העיצומים החדשים היא להגביל את יכולות הרכש עבור תוכנית הגרעין של טהרן. הסנקציות החדשות יתמקדו בשלושה גופים מרכזיים: הארגון האירני לאנרגיה אטומית, תוכנית העשרת האורניום והחברה המספקת את הטכנולוגיה לבניית הצנטריפוגות. כמו כן יוטלו עיצומים אישיים על פריידון עבאסי דוואני - סגן נשיא אירן וראש הארגון האירני לאנרגיה אטומית.