דוח: "ראיות לבנייה מחודשת במתקן הגרעין בפרצ'ין"

מסמך שפרסם המכון למדע וביטחון לאומי (ISIS) בוושינגטון מצביע על כך שהרפובליקה האסלאמית המשיכה בחודשים האחרונים לשפץ ולהרחיב את האתר בו בוצעו בעבר ניסויים בפיצוץ גרעיני. במקביל, נחתו היום פקחי סבא"א בטהרן והביעו רצונם להיכנס למתקן הסודי

הוכחות לבנייה באתר הגרעין בפרצ'ין (ISIS)

עוד הוכחות לכך שאירן לא נסוגה מפיתוח תכנית הגרעין הצבאית: דוח של המכון למדע ולביטחון לאומי (ISIS) בוושינגטון קובע שטהרן ממשיכה בפעילות לשיפוץ אתר הגרעין בפרצ'ין, בו על פי הדיווחים נערכו ניסויים בפיצוץ גרעיני. במסמך צוין כי בחודשים האחרונים הרסה אירן מספר מבנים כדי להשמיד ראיות לכל פעילות "חשודה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדוח מצורפות תמונות שצולמו על ידי לווין ומוכיחות כי אירן המשיכה בחודשים האחרונים בבניית חלקיו החדשים של אתר הגרעין ובהם מרכז ביטחון חדש ,שבנייתו כמעט הושלמה.

במקביל, נחתו היום פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בטהרן במטרה לנסות ולהגיע להבנות עם הרפובליקה אסלאמית בנוגע לתכניתה הגרעינית. אתמול, טרם עלייתם למטוס, הביעו הפקחים תקווה כי יורשו להיכנס לאתר הגרעין בפרצ'ין.

סבא"א: העבודות במתקן בפרצ'ין נמשכות

לפני כחודש חשפה גם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) כי היא מזהה המשך פעילות בבסיס הצבאי בפרצ'ין, המשמש על פי החשד במערב לניסויים בכלי נשק גרעיניים.

על פי דיווחים של סוכנות הידיעות רויטרס, האירנים גם ממשיכים בניסיונותיהם לטשטש ראיות לפעילות הרבה באתר הצבאי, ולנקות אותו מעדויות שיוכיחו כי תוכנית הגרעין שלהם אינה מיועדת רק למטרות מחקר ושלום, כפי שהם מצהירים.

פרצ'ין הוא בסיס צבאי לא רחוק מהבירה טהרן, שבו על פי חשדות סבא"א, המערב וישראל ביצעה אירן ניסויים בכלי נשק - כולל בטילים שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים. אירן סירבה בעבר לאפשר גישה לפקחי הסוכנות של האו"ם לאתר בפרצ'ין, וזו לא הפעם הראשונה שהסוכנות לאנרגיה אטומית מאשימה את טהרן בהסתרת עדויות מהאתר, כולל הוצאת עפר והריסת מבנים.