ישראלי הותקף בברלין: "הכו וירקו"

הצעיר טוען כי הותקף בלב העיר, ברכבת התחתית, על ידי צעירים מוסלמים-גרמנים שקראו לעברו קריאות אנטישמיות. "הם נתנו לי אגרופים, בעטו וירקו. המשטרה אמרה שהסיכוי שיתייחסו לזה כאירוע על רקע אנטישמי הוא נמוך"

תקיפה בגרמניה: בליל השנה החדשה, בברלין, נסע שחק שפירא ברכבת התחתית עם חברתו כשלפתע נתקל בחבורה של צעירים מוסלמים-גרמנים ששרו שירים וקראו קריאות בגנות יהודים. כשביקש מהם לחדול, כך לדבריו, הם רדפו אחריו ותקפו אותו. הוא הגיש תלונה במשטרה, שחוקרת כעת את התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם היו ארבעה או חמישה שהתחילו עם אגרופים, בעיטות ויריקות", סיפר שפירא לחדשות 2. "בשלב מסוים חברים שלי משכו אותי בחזרה לרכבת, החלטנו לעלות עליה בחזרה למרות שרצינו לרדת בתחנה הקודמת. יום לאחר מכן הלכתי למשטרה והגשתי תלונה. המשטרה אמרה שהסיכוי שיבחינו בזה כמשהו אנטישמי הוא די נמוך".

האירוע אינו קשור דווקא ליהודים, אלא יותר למתח הקיים בין האוכלוסייה הנוצרית למוסלמית, לאור מספר הפגנות המוניות בגרמניה נגד מה שהם מכנים האיסלאמיזציה של המדינה. בשבועות האחרונים התרחשו בגרמניה הפגנות נגד ההגירה המוסלמית למדינה - ההפגנות הגדולות ביותר שאירעו במדינה מאז ומעולם בנושא הזה.

ההפגנות גם הובילו לשיח ער בתקשורת הגרמנית בנושא ההגירה, וכיצד המדינה, שהיא היעד מספר שתיים בעולם להגירה אחרי ארה"ב צריכה לטפל בעתיד בנושא שמירת גבולותיה והיחס למהגרים שכבר נמצאים בה.