רוסיה: "ארה"ב טועה בהימור שלה על ניצחון המורדים בסוריה"

גם אירועי הימים האחרונים לא משכענים את הממשל במוסקווה לנטוש את הברית עם אסד. שר החוץ הרוסי שב ומתייצב היום טובתו של נשיא סוריה - ותוקף את הנשיא אובמה שהכיר לראשונה במורדים כמייצגים של העם הסורי

לברוב עם חבר (רויטרס)

ברוסיה לא ממש מתרשמים מהידיעות על היחלשות מעמדו של אסד, וממשיכים להעניק לו גיבוי נרחב גם במחיר עימות מדיני עם הבית הלבן. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב טוען כי ארה"ב "שמה את כל הקלפים שלה על ניצחון המורדים בעימות המזוין בסוריה", השר הרוסי התייחס לריאיון שהעניק אובמה לרשת ABC ובו הביע תמיכה במורדים נגד שלטון אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר בלילה כי ארה"ב מכירה באיגוד ארגוני האופוזיציה הסורים כנציגו היחיד והבלעדי של העם הסורי, מהלך שנועד להצר עוד את צעדיו של הנשיא אסד. בעבר אמר הנשיא אובמה כי על אסד לעזוב את תפקידו בשל האלימות הקשה בסוריה מאז פרוץ המהומות נגדו.

"אם אסאד ישתמש בנשק כימי - האשמה תיפול על הקהילה הבינלאומית ורוסיה בפרט"

מנהיג האופוזיציה הסורית, מואז אל-כתיב אמר לרשת אל ערבייה במהלך כינוס מיוחד בנושא סוריה שנערך במרוקו, כי במידה ואסאד ישתמש בנשק כימי נגד עמו, הוא יטיל את האשמה במיוחד בקהילה הבינלאומית וברוסיה בפרט. אל כתיב קרא לבכירים איראנים להפסיק את התמיכה שלהם בשלטון הסורי הנוכחי. הוא גם קרא למיעוט העלאווי השולט שיפעל להפסקת מלחמת האזרחים במדינה

הנשיאים אובמה ואסד, אילוסטרציה (חדשות 2)
המהלך, שהיה צפוי זה מכבר, נעשה בכוונה לתת לגיטימציה בינלאומית נוספת למורדים במשטר אסד. למרות זאת, הנשיא עדיין מתנגד לפעול לחימוש המורדים, בניגוד לבקשות רבות שהגיעו לארה"ב. צרפת הייתה המדינה הראשונה שהכירה באופוזיציה הסורית כמייצגת היחידה של המדינה, ואחריה הלכו כמה ממדינות אירופה וחלק ניכר ממדינות ערב.