קובה: נשיא ונצואלה צ'אבס נותח הלילה בהצלחה

בקובה עבר הלילה נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס ניתוח מורכב להסרת גידול סרטני. סגנו: "היה מורכב אך מוצלח, יקח מספר ימים עד שיתאושש". ברחובות המדינה מקווים להחלמתו: "קשה לחשוב על ונצואלה בלי צ'אבס". אם הוא לא יוכל להמשיך בתפקידו, סגנו מדורו יהיה זה שיחליף אותו ככל הנראה

מתאושש מהניתוח. הוגו צ'אבס (רויטרס)

נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס עבר הלילה בקובה ניתוח להסרת גידול סרטני וכעת נמצא בהתאוששות, כך מסר הלילה סגנו ניקולא מדורו. הוא ציין כי הניתוח היה מורכב אך מוצלח והבהיר כי ייקחו מספר ימים עד שיתאושש. הוא מסר את ההודעה בטלוויזיה כשהוא מוקף בעוזריו של צ'אבס ומפקדי צבא רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושה ימים לפני הניתוח, הודיע צ'אבס שהוא צריך לעבור שוב ניתוח לאחר שהבדיקות הראו כי חלק מהתאים באזור האגן שלו ממאירים. בעבר, הוסרו לו משם גידולים נוספים. ברחובות קראקס שבוונצואלה משני צדי המתרס הפוליטי הביעו חששות לגבי מצבו של צ'אבס ומה עלול לקרות אם הוא לא ישרוד את מחלתו.

"קשה לחשוב על ונצואלה בלי צ'אבס", אמר רפאל פרדומו, מכונאי שתומך בנשיא מאז 1998, כשהוא רץ לראשונה לנשיאות. "אני חושש שאנחנו, העניים, יכולים לאבד הכל אם הוא ימות". מנגד, חלק אמרו כי הם רוצים במותו של הנשיא: "הרבה אנשים לא מעזים להגיד את זה".

צ'אבס אמר לאחרונה בפעם הראשונה שאם מחלתו תפגע בתפקידו, סגן הנשיא מדורו צריך לקחת את מקומו ולהיבחר לנשיא כדי להמשיך בתנועה הסוציאליסטית שלו.