ארה"ב: את סוריה מייצגת רק האופוזיציה

נשיא ארה"ב ברק אובמה מצטרף למדינות ערב ולכמה ממדינות אירופה ומכיר באופוזיציה הסורית כמייצגת הבלעדית של המדינה, ולא בשלטון הנשיא אסד. "החלטנו שאיגוד האופוזיציה הסורית הוא מעכשיו מייצג את האוכלוסייה הסורית, ואנו מחשיבים אותם כנציגים הלגיטימיים והבלעדיים של סוריה", אמר הנשיא בראיון לרשת ABC

הנשיאים אובמה ואסד, אילוסטרציה (חדשות 2)

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי ארה"ב מכירה באיגוד ארגוני האופוזיציה הסורים כנציגו היחיד והבלעדי של העם הסורי, מהלך שנועד להצר עוד את צעדיו של הנשיא אסד. בעבר אמר הנשיא אובמה כי על אסד לעזוב את תפקידו בשל האלימות הקשה בסוריה מאז פרוץ המהומות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטנו שאיגוד האופוזיציה הסורית הוא מעכשיו מייצג את האוכלוסייה הסורית, ואנו מחשיבים אותם כנציגים הלגיטימיים והבלעדיים של סוריה, ולא המשטר של הנשיא אסד", אמר אובמה בראיון לרשת הטלוויזיה האמריקנית ABC.

המהלך, שהיה צפוי זה מכבר, אמור לתת לגיטימציה בינלאומית נוספת למורדים במשטר אסד. למרות זאת, הנשיא עדיין מתנגד לפעול לחימוש המורדים, בניגוד לבקשות רבות שהגיעו לארה"ב. צרפת הייתה המדינה הראשונה שהכירה באופוזיציה הסורית כמייצגת היחידה של המדינה, ואחריה הלכו כמה ממדינות אירופה וחלק ניכר ממדינות ערב.