פנטה: אין עדויות לשימוש בנשק כימי בסוריה

במערב מתריעים בשבועות האחרונים מפני אפשרות שהנשיא הסורי באשר אסד יחליט לעשות שימוש בנשק כימי נגד המורדים בעצמו כפעולה נואשת, או לחלופין ינסה להעביר את המצבורים שברשותו לגורמי טרור. שר ההגנה האמריקני פאנטה הרגיע היום ואמר כי בידי ארה"ב אין מידע על הכנות לפעולה כזו שמתבצעות במדינה

אין ראיות להכנות בסוריה. פאנטה (AP)

שר ההגנה האמריקני לאון פנטה מבהיר היום כי ארצות הברית לא קיבלה לאחרונה מודיעין לפיו משטרו של הנשיא הסורי בשאר אסד ביצע "פעולות אגרסיביות" לקראת שימוש בנשק כימי נגד כוחות המורדים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פנטה הוסיף והבהיר במהלך ביקור שהוא מקיים בכווית, כי ההכנות בסוריה לפעולה כזו "התמתנו" וכי הוא מקווה שאזהרות ארצות הברית בעניין לנשיא אסד "הובנו". מוקדם יותר היום אישר גם שר ההגנה הצרפתי ג'אן איב לה דריאן בריאיון כי במערב מכירים את מיקומם של מצבורי הנשק הסורי.

במקביל, שר ההסברה הסורי אומרן אל-זועבי הצהיר היום כי "סוריה אינה מחזיקה כלי נשק הנוגדים את החוק הבינלאומי, בין אם כימי, גרעיני או ביולוגי". "אפילו אם היו לנו כאלה" , הוסיף השר הסורי בריאיון שהעניק אתמול לרשת הטלוויזיה אל-מנאר, הנשלטת בידי חיזבאללה, "לא נשתמש, ואיננו יכולים להשתמש בהם מסיבות מוסריות".

עם זאת, פנטה ציין בביקורו כי בארצות הברית עדיין חוששים שנשק המועבר מלוב לסוריה עשוי למצוא את דרכו ל"קבוצות או טרוריסטים המהווים איום מסוכן עוד יותר".