בכיר אמריקני לשעבר: "מאוד פופולרי להרוג פלסטינים לקראת בחירות בישראל"

שגריר ארה"ב בערב הסעודית לשעבר יוצא למתקפה חסרת תקדים בישראל. "השפה של הרבנים מעודדת פעולות של רצח עם נגד כאלו שאינם יהודים", אמר צ'ס פרימן בריאיון לרשת רוסית והוסיף: הישראלים שולטים בקונגרס

צ'ס פרימן, שגריר ארה"ב בסעודיה לשעבר (RT)

לחץ בינלאומי על ישראל, עכשיו גם מצד נציג אמריקני בכיר לשעבר: צ'ס פרימן, לשעבר שגריר ארה"ב בסעודיה ואיש מחלקת המדינה האמריקנית במשך 30 שנה העניק ראיון לרשת הטלוויזיה הרוסית "רוסיה היום" ותקף את ישראל שלדבריו פעלה במבצע "עמוד ענן" ללא סיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הריאיון עלו טענות רבות כלפי ישראל ומדיניותה, כאלה שמוכרות לנו בעיקר מאויביה של ישראל ולא מידידים. לדברי צ'ס, "אי אפשר להצדיק טרור של מדינה כתגובה למעשי טרור". כשנשאל על העיתוי של המבצע ברצועה השיב: "בגלל הבחירות בישראל, זה מאוד פופולרי להרוג פלסטינים בעזה. החמאס נתפס כמפלצת ופגיעה בחמאס מביאה קולות".

"לעמדות הדתיות בכוחות המזוינים בישראל יש השפעה מכרעת על הפעילות של צה"ל", תקף. "השפה של רבנים מעודדת פעולות של רצח עם נגד כאלו שאינם יהודים".

צפו בריאיון עם צ'ס פרימן:

פרימן היה אחד המועמדים הבולטים לתפקיד בכיר במערכת המודיעין האמריקנית של הנשיא אובמה, אבל הוא לא הגיע לתפקיד, לדבריו, בגלל מעורבות של מה שהוא מכנה "הלובי היהודי הימני-קיצוני". "זו דוגמה למה שהישראלים קוראים 'הסברה'", אמר, "שזו השליטה בנרטיב, הם עושים את זה מצוין".

לדברי פרימן, במהלך כהונתו בערב הסעודית הוא שוחח עם ידיד ישראלי שהציע לו תפקידים בממשל האמריקני. פרימן מצוטט מתוך שיחה שבה לכאורה נאמר לו, "תודה על מה שעשית למען ישראל, איזה תפקיד תרצה בממשל בוש?". על כך המשיך ואמר: "לא אהבתי את הרעיון ששום מדינה זרה יכולה ליישם החלטות קשות בנוגע לממשל שלנו, זה מפחיד".

את כוחו של הלובי היהודי על הקונגרס האמריקני מסביר פרימן במשפט: "הקונגרס עובד בדלק של תרומות לקמפיין, אני יכול להגיד שהפוליטיקה שלנו מושחתת".