פרשת המתיחה וההתאבדות: השדרנים שוברים שתיקה

שני שדרני הרדיו האוסטרלים שמתחו את האחות שגרמה לחשיפת פרטים אישיים על הדוכסית קייט והתאבדה - התראיינו לראשונה מאז הטרגדיה. השניים סיפרו כי הם המומים ומתקשים לעכל את האסון: "לא מפסיקים לחשוב על זה"

סערת ההיריון, המתיחה וההתאבדות: מל גריג ומייקל כריסטיאן, שני שדרי הרדיו האוסטרלים שביצעו את המתיחה על האחות בבית החולים בו אושפזה קייט מידלטון בלונדון - והביאו בדיעבד להתאבדותה - התראיינו הבוקר לראשונה מאז הטרגדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים, שנמנעו מתגובות עד כה, ניסו להסביר מה עבר בראשם כאשר הבינו שהמתיחה התמימה שלהם הביאה לתוצאות כל כך טרגיות. "לצערי אני זוכרת את הרגע הזה היטב, כי לא הפסקתי לחשוב על זה מאז", הדגישה מל בריאיונות לכלי התקשורת באוסטרליה. "השאלה הראשונה שלי הייתה: האם היא הייתה אמא?"

בגרון חנוק ובדמעות היא הביעה את השתתפותה בצער המשפחה: "הייתי רוצה להגיע אליהם ופשוט  לחבק אותם ולהגיד שאני מצטערת. אני מקווה שהם יהיו בסדר, אני באמת מקווה, אני רוצה שהם יעברו את זה. אני כל כך מצטערת, לא הייתי יכולה לדעת שזה יגיע למצב כזה".

כריסטיאן סיפר שהרעיון לנסות ולהשיג את קייט בטלפון עלה בראשו זמן קצר מאוד לפני השידור. "אני רק מקווה שבני משפחתה מקבלים עכשיו את האהבה והתמיכה שהם כה זקוקים להם עכשיו", הוסיף.

"אף אחד לא יכול היה לחזות"

הנסיך והדוכסית ביציאה מבית החולים (AP)
שלשום הגיב מנהל תחנת הרדיו להתאבדות אחות בית החולים בבריטניה שהעבירה את שיחת הטלפון לאחות שחשפה פרטים על מצבה של הדוכסית קייט מידלטון. "אנחנו המומים ועצובים אבל לא עשינו דבר בניגוד לחוק", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האחות ג'קינטה סלדנה, שנמצאה ללא רוח חיים, הייתה ככל הנראה מי שענתה ראשונה לשיחת הטלפון של שני השדרים האוסטרלים שהתחזו למלכת אנגליה ולנסיך צ'ארלס.

"אף אחד לא יכול היה לחזות באופן אחראי את המקרה הזה", אמר ריס הולארן, מנהל תחנת הרדיו טודיי אף.אם. הוא ציין כי בתחנה היו המומים עם היוודע מותה של האחות, שלדבריו "העבירה את השיחה לאחות הפרטית של הדוכסית קייט בתום לב".

שני השדרים הושעו

הולארן סירב לענות על השאלה מי הגה את רעיון המתיחה שהובילה למקרה הטרגי, אך אמר כי הוא סמוך ובטוח שלא נעשה משהו לא חוקי. הוא הסביר כי "מתיחות רדיופוניות נעשות כבר שנים ארוכות".

השדרים ששוחחו עם בית החולים והביאו לחשיפת הפרטים האישיים, הושעו מעבדותם עד להודעה חדשה. "שני המגישים בהלם מוחלט", הוסיף הולארן. "הם דואגים מאוד, אך בשלב זה מעדיפים שלא להגיב לעניין לאור הנסיבות".

בעקבות הטרגדיה פרסמו הנסיך וויליאם ורעייתו קייט הודעה בה הביעו את תנחומיהם על מות האחות, "שלפתע מצאה את עצמה במערבולת בינלאומית". הזוג המלכותי הדגיש שאין בפיהם טענות לצוות בית החולים. בהודעה מטעם בית החולים "קינג אדוארד" בלונדון נאמר כי "מאז המתיחה קיבלה האחות את תמיכתו המלאה של הצוות".