רופא אמריקני חולץ משבי הטליבאן

לא מפקירים שבויים: אנשי הכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית הצליחו לחלץ בשלום רופא אמריקני שנחטף על ידי אנשי טליבאן באפגניסטן לפני כשבוע. במהלך מבצע החילוץ נהרג אחד מהחיילים שהשתתפו במשימה. "אנשינו הציבו את ביטחונו של האזרח לפני ביטחונם שלהם כפי שרבים מלוחמינו עושים מדי יום ולילה", אמר שר ההגנה פנטה

לוחם נהרג במהלך מבצע חילוץ. אילוסטרציה (רויטרס)

חילוץ תחת אש: הכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית הצליחו לחלץ בשלום רופא אמריקני שהוחזק בשבי הטליבאן באפגניסטן במשך חמישה ימים. במהלך מבצע החילוץ נהרג חייל אמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כוחותינו הצליחו לחלץ אזרח אמריקני במשימה שהתאפיינה באומץ, מיומנות ופטריוטיות יוצאים מגדר הרגיל", נכתב בהודעה שהוציא הבית הלבן. "למרבה הצער איבדנו את אחד מאנשינו במהלך המשימה. מחשבותינו ותפילותינו יוצאות למשפחתו".

האזרח האמריקני ד"ר פיליפ ג'וזף נחטף על ידי אנשי טליבאן ביום רביעי האחרון במחוז קאבול שבמזרח המדינה. מפקד הכוחות הזרים באפגניסטן הגנרל ג'ון אלן אמר כי הורה על משימת החילוץ לאחר שהתקבל מידע מודיעיני לפיו הרופא היה "בסכנה מיידית של מוות או פציעה".

בהודעה של הפנטגון מפי שר ההגנה לאון פנטה נמסר כי "הכוחות המיוחדים שביצעו את הפשיטה ידעו שהם מסכנים את חייהם במטרה לשחרר אזרח אמריקני מאחיזתו של האויב. הם הציבו את ביטחונו של אזרח אמריקני לפני ביטחונם שלהם, כפי שרבים כל כך מלוחמינו האמיצים עושים מדי יום ולילה".