ראש ממשלת איטליה התפטר מתפקידו

מריו מונטי הודיע לנשיא המדינה ג'יורג'יו נפוליטנו כי יתפטר לאחר שיעביר את התקציב לשנה הבאה. שעות ספורות קודם לכן הודיע ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני על כוונתו להתמודד בבחירות הקרובות, "מתוך תחושת אחריות"

הודיע על כוונתו להתפטר. מונטי (AP)

ראש ממשלת איטליה מריו מונטי הודיע הערב לנשיא המדינה ג'ורג'יו נפוליטנו כי בכוונתו להתפטר, לאחר שינסה להעביר את התקציב לשנה הבאה. מוקדם יותר הערב הודיע ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני על כוונתו להתמודד בבחירות הקרובות לפרלמנט האיטלקי, שיתקיימו בחודש מרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הודעתו של ראש הממשלה מונטי מגיעה לאחר שהשבוע איבד את תמיכת מפלגתו של ברלוסקוני, מה שעשוי להוביל לבחירות חדשות באיטליה בתוך חודשים.

למרות שהורשע בעבירות מס ונגזר עליו עונש של ארבע שנות מאסר בפועל, שהופחת לשנת מאסר אחת, הודיע הערב ראש הממשלה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, על כוונת להתמודד מחדש על תפקידו הקודם - בפעם החמישית.

ברלוסקוני: "תחושת אחריות"

"אני חוזר להתמודד עם תחושה של עצבות", אמר ראש הממשלה לשעבר בן ה-76, כשהוא מצולם במגרש האימונים של קבוצת הכדורגל שבבעלותו, מילאן, בשידור שהועבר בערוץ הטלוויזיה שבבעלותו. "אני עושה זאת שוב מתוך תחושת אחריות".

לפני כחודש וחצי - שבוע בלבד אחרי שהכריז על פרישתו מהחיים הפוליטיים ויממה לאחר החלטת בית המשפט לשלוח אותו לכלא לשנת מאסר בגין העלמות מס - הצהיר ראש ממשלת איטליה לשעבר כי הוא מעוניין להישאר בפוליטיקה. בראיון שהעניק לטלוויזיה האיטלקית אמר ברלוסקוני: "אני מחויב להישאר בתחום כדי להגן על פוליטיקאים איטלקים אחרים מזרוע בתי המשפט שפועלים ממניעים פוליטיים".

שעות ספורות לאחר שבית המשפט במילאנו גזר עליו ארבע שנים מאחורי סורג ובריח בגין עבירות מס, הודיעו השופטים על הפחתת העונש שלו לשנת מאסר אחת בלבד. הסיבה: חוק מ-2006 שנועד לטפל בבעיית הצפיפות בבתי הכלא באיטליה, ונחקק על ידי הממשלה בראשותו של רומנו פרודי, מי שניצח את ברלוסקוני בבחירות הכלליות שנערכו באיטליה בחודש אפריל של אותה שנה.