שנה וחצי אחרי האסון: רעש אדמה עז הורגש ביפן

החוף המזרחי של מדינת האיים טרם השתקם מנזקי הרעידה והצונאמי שבא בעקבותיה וזרע הרס באזור פוקושימה. הבוקר טלטל את הסביבה רעש בעוצמה 7.3 דרגות, שהורגש היטב בבירה טוקיו וגרם לפאניקה רבה. למרבה המזל לא נפגע איש ולא נגרם נזק. החשש מפני גלי ענק התבדה

בהלה ביפן, היום (AP)

יותר משנה וחצי אחרי הרעש הקטלני שהכה ביפן ובכור הגרעיני בפוקושימה, פקדה הבוקר רעידת אדמה נוספת את חופיה המזרחיים של מדינת האיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרעש, בעוצמה של 7.3, הורגש היטב בחלקים נרחבים של המדינה ובהם הבירה טוקיו וגרם לפרסום אזהרת צונאמי - שהוסרה שעתיים לאחר מכן. למרבה המזל, לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

בהודעת המכון הגיאופיזי בארצות הברית נמסר כי מוקד הרעש מוקם במרחק כ-500 קילומטרים מצפון-מזרח לטוקיו. ברשויות ביפן הזהירו מפני סכנה להרס כבישים ובניינים באזור מיאגי. אותו חשש אומנם התבדה, אך הרעידה הורגשה היטב במבנים רבים. כעבור זמן מה הכו בחופי האזור גלי צונאמי בגובה מטר.

יפן, היום (AP)
רעש האדמה שפקד את יפן במרס 2011 היה בעוצמה של 9 דרגות. הוא גרם להיווצרות גלי צונאמי אימתניים, שהתנשאו לגובה כ-10 מטרים, הכו בחופי המדינה וזרעו הרס רב באזורים המזרחיים. האסון הסתכם במותם של יותר מ-15,000 בני אדם.