רוב האמריקנים בעד לגליזציה של מריחואנה

סקר חדש בנושא הפיכת הסם לחוקי מעלה כי רוב האמריקנים בעד. על פי תוצאות המשאל, שנערך באוניברסיטת קוויניאפיק בקונטיקט, 51% תומכים בהתרת השימוש בסם מול 44% מתנגדים

אמריקה בעד העלה הירוק (CNN)

רוב האמריקנים תומכים בלגליזציה של המריחואנה - כך עולה מסקר חדש שנערך על ידי אוניברסיטת קוויניאפיק שבמדינת קונטיקט ומתפרסם היום. על פי הסקר 51 אחוזים מהאמריקנים תומכים בלגליזציה מול 44 אחוזים שמתנגדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסקר נערך אחרי שלפני כחודש אישרו תושבי מדינות קולורדו ווושינגטון שימוש במרחיאונה למטרות בילוי. שתי המדינות הן הראשונות שמתירות שימוש בסם, למרות שחוק פדראלי שאינו מוגבל לשטחן של המדינות, עדיין אוסר את השימוש במריחואנה.

"השימוש במריחואנה למטרות רפואיות מותר עכשיו ב-20 מדינות", נכתב בסיכום הסקר על ידי העורך פטר בראון. "וושינגטון וקולורדו הצביעו בחודש נובמבר האחרון בעד הסרת האיסור על השימוש במריחואנה למטרות בילוי והיום - האמריקנים פיתחו דעות חיוביות יותר בנוגע לסם שבעבר הטיל אימה".

רוב הגברים והצעירים בעד לגליזציה, הנשים והמבוגרים - פחות מתלהבים

הרוב של התומכים אינו גורף, ואמריקנים רבים עדיין מתנגדים להתרת שימוש חופשי בסם. על פי הסקר 51 אחוזים מהאמריקנים תומכים בלגליזציה מול 44 אחוזים שמתנגדים. אבל, אם בוחנים את התוצאות טוב יותר ניתן לראות הבדלים בגישה בין המגדרים ובין קבוצות הגיל.

בין הגברים, 59% אמרו שהם תומכים בלגליזציה ו-36% מתנגדים. בין הנשים, %52 תומכות ו-44% מתנגדות. שני שליש מהאמריקנים מתחת לגיל 29, תומכים בלגליזציה, ואילו רוב האזרחים בגיל של 65 ומעלה מתנגדים.

"זה נראה הגיוני. אם הזמן, לפחות בין הצעירים, זה יהפוך לרוב של שני תומכים על כל מתנגד. כלומר, לגליזציה - היא עניין של זמן", אמר בראון שסוקר את החברה האמריקנית ומצא לאחרונה ש-48% תומכים בנישואים חד מיניים לעומת 46% מתנגדים. הסקר כלל 1949 נשאלים בגירים בעלי זכות הצבעה בארה"ב. הוא נערך בין ה-28 לנובמבר ל-3 בדצמבר, וטווח טעות הדגימה הוא 2.2 אחוזים.