מתה האישה הגבוהה ביותר בעולם

בסין הודיעו היום על מותה של יאו דפן בת ה-40, שהתנשאה לגובה של 2.36 מטר ונרשמה בספר השיאים של גינס כאישה הגבוהה בעולם. עוד אישה שהחזיקה בשיא גינס והלכה לעולמה היא בסי קופר האמריקנית, שמתה הלילה בגיל 116 והייתה רשומה כאישה המבוגרת בעולם

הייתה גבוהה אפילו מהכדורסלן יאו מינג (רויטרס)

2.36 מטרים. זה היה גובהה של יאו דפן מסין, שהיום נודע כי מתה בחודש שעבר בגיל 40. לפני כשנתיים נרשמה בספר השיאים של גינס כאישה הגבוהה בעולם, כאשר התנשאה לגובה של 2.33 מטרים. מאז היא רק המשיכה לגבוה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דפן, שחצתה את רף 2 המטרים כבר בגיל 15 ובשיאה שקלה 200 קילוגרם, החלה לגבוה באופן חריג כבר מגיל צעיר, ככל הנראה עקב גידול שנוצר בבלוטת יותרת המוח שלה.

בתיכון הייתה חלק מנבחרת הכדורסל של בית הספר, ולאחר שהתעלפה במהלך משחק גילו הרופאים את הבלוטה במוחה, הגורמת לגדילה מהירה של העצמות בגופה. לפני כ-6 שנים הם הסירו את הבלוטה מראשה והיא הפסיקה לגדול, אולם לאחר שהבלוטה שבה לצמוח במוחה, היא שבה לגבוה.

הוריה העניים לא יכלו לממן עבורה ניתוח נוסף להסרת הגידול - מה שהביא לצמיחה נוספת בגובהה, עד לכדי שני מטרים ו-36 סנטימטרים. דפן נודעה בסין כיוון שהייתה גבוהה אפילו משחקן הכדורסל הסיני הנודע יאו מינג, שהתנשא לגובה של 2.29 מטרים. "היא מתה באמצע החודש שעבר", מסר דובר העיירה שוצ'ה שבמחוז אנהוי שבסין המזרחית, שם התגוררה. "עד עכשיו ניסינו לברר מה גרם למותה, אבל טרם גילינו את הסיבה".

האישה המבוגרת בעולם הלכה לעולמה (AP)
בצירוף מקרים מצמרר, נפטרה הלילה גם האישה המבוגרת בעולם, בגיל 116. בסי קופר מארה"ב, שנולדה בסוף המאה ה-19, נפטרה במהלך טיפול שגרתי שהוענק לה ולא סבלה מכאבים. עד שמתה, הייתה רשומה בספר השיאים של גינס כאישה החיה המבוגרת ביותר בעולם.