אירן: דלינו מידע רגיש מהמל"ט האמריקני

קרב גרסאות: בעוד האמריקנים ממשיכים להכחיש, באירן שבים וטוענים הבוקר כי הצליחו ליירט אתמול כלי טיס אמריקני בלתי מאויש, שאסף מודיעין בשמי הרפובליקה האסלאמית. היום נטען בהודעת "משמרות המהפכה" כי מידע מודיעיני חיוני הוצא מהמל"ט

מל"ט אמריקני הופל? ארכיון (יח"צ)

חרף ההכחשות של הפנטגון, באירן מתעקשים: לכדנו מל"ט אמריקני. בהודעה שפורסמה הבוקר על ידי "משמרות המהפכה" נמסר כי כלי הטיס האמריקני שהופל אתמול כשנכנס למרחב האווירי של הרפובליקה האסלאמית עבר בדיקות והוצא ממנו מידע מודיעיני חיוני עבור האירנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בטהרן, המידע שנדלה מהמל"ט שהופל חיוני אף יותר מהמידע שנדלה מהמל"ט הקודם שהופל בשמי הרפובליקה האסלאמית בשנה שעברה. אמש שודרו תמונות במספר כלי תקשורת אירניים של דגם המל"ט שהופל על ידי האירנים. עם זאת, תמונות של המל"ט עצמו עדיין לא שודרו.

כלי תקשורת אירנים דיווחו אתמול כי כוחות "משמרות המהפכה" של אירן פתחו באש לעבר כלי טיס אמריקני בלתי מאוייש, שחדר למרחב האווירי של הרפובליקה האסלאמית, והביאו להפלתו. על פי הדיווח, המל"ט שחג בימים האחרונים באזור המפרץ הפרסי ואסף מודיעין יורט בהצלחה. אנשי משמרות המהפכה אמרו שהמל"ט נתפס כשאסף מודיעין בשמי המפרץ וחדר לשטח האווירי של איראן.

דובר הצי האמריקני הכחיש את הדיווחים הללו מכל וכל במסיבת עיתונאים שקיים בבחריין. "שום מל"ט אמריקני לא נעלם בשמי המפרץ הפרסי לאחרונה", הבהיר הבכיר בצבא ארצות הברית, "הצי האמריקני מודע היטב לכל כלי הטיס שלו באזור המזה"ת".

"המבצעים שלנו במפרץ נערכים רק באזורים בינלאומיים", הוא סיכם, "אין לנו שום ידיעה בנוגע למל"ט שאבד לאחרונה".

בחודש שעבר: אירן ניסתה ליירט מל"ט

בראשית נובמבר ניסתה אירן ליירט מל"ט אמריקני ונכשלה. בהודעה שפרסם אז הפנטגון בתגובה צוין כי בעקבות האירוע הועבר מסר לטהרן, לפיו האמריקנים יגנו על אמצעי הלחימה שלהם וימשיכו לשגר את המל"טים לצרכי פיקוח. דובר הפנטגון, ג'ורג' ליטל, אמר כי המל"ט ביצע "פעילות מעקב שגרתית" בשמי המפרץ הפרסי, כשהאש האירנית נפתחה לעברו.

לפני כשנה הציגה אירן מל"ט אמריקני שאותו הצליחה להפיל בשטחה. הממשל האמריקני העביר מספר בקשות לטהרן להשיב את המל"ט, אך האירנים סירבו. בוושינגטון הטילו ספק באשר ליכולותיה של אירן להצליח להפיק מודיעין או יכולות טכנולוגיות מהמל"ט.