לתפוס גלים באמצע המדבר

גולשת גלים אוסטרלית מקצועית הוזמנה לצילומי פרסומת והופתעה למצוא את עצמה בדובאי. יזמים הקימו בנסיכות שבמפרץ בריכה בלב המדבר שבה נוצרים גלים בגובה של יותר משלושה מטרים. כך זה נראה

גולשת גלים מציגה את יכולותיה על גלים בגובה 3.5 מטרים - באמצע המדבר. סאלי פיטצגיבון, גולשת מקצוענית, התפלאה מאוד שאמרו לה להגיע לצילום פרסומת - במדבר הערבי. אבל ברגע שהצעירה האוסטרלית בת ה-21 יצאה מהרכב והרגישה את 50 מעלות החום, היא מיהרה לבריכה של "וואדי" - זו לא סתם בריכה, אלא הבריכה הראשונה במדבר שניתן לתפוס בה גלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבריכה נבנתה במרחק של 140 קילומטרים מהחוף, היא מסוגלת לייצר גל של מים מתוקים בכל 90 שניות. סאלי, סגנית אלופת העולם בגלישת גלים אמרה אחרי שגלשה מול צוקי החול האדומים של המדבר הערבי: "זו חוויה פרועה, לשבת בבריכה קרירה באמצע הבריכה, הישיבה על הקיר בציפייה לגל הבא שיירה אותך קדימה".

סאלי התלהבה מהעובדה שלא צריך לחכות כאן לגלים מיוחדים, לא צריך לצוד אותם. "אתה פשוט יודע שעוד עשר שניות יגיע הגל שלך. אם לא בא לך, אתה יכול לחכות דקה וחצי. על זה חלמתי כשהתחלתי לגלוש", היא מספרת.

מי מייצר כאלה בריכות ? חברת "רד בול" היא הספונסרית של הסרטון הזה, היא מתכננת להביא את סאלי לעוד ארבעה אתרי גלישה מוזרים אחרים ברחבי העולם. יוצרי הבריכה בדובאי מתגאים ב-22 מיליון הגלונים שבבריכה שלהם ובכך שיש סביבה מיכלי ענק שמאפשרים לשלוט בזרימת המים ובעוצמת הגלים.