דרוגבה טוען: "לא חתמתי על עצומה נגד ישראל"

כדורגלן חוף השנהב, דידייה דרוגבה, פרסם הצהרה בה הוא דוחה את הדיווחים לפיהם חתם על עצומה נגד ישראל. "מעולם לא התערבתי בסכסוך, גם לא במדינה שלי", טען היום. העצומה עליה חתומים עשרות שחקנים מובילים, קוראת בין היתר לאופ"א לבטל את אירוח משחקי היורו (עד גיל 21) שאמורים להתקיים בישראל

"לא חתמתי", דידייה דרוגבה (רויטרס)

רשת אי.אס.פי.אן מדווחת כי החלוץ לשעבר של קבוצת הפאר האנגלית צ'לסי ונבחרת חוף השנהב, דידייה דרוגבה, דוחה את הטענות לפיהם חתם על עצומה המגנה את ישראל בעקבות מאורעות מבצע "עמוד ענן" בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים הראשוניים, דרוגבה היה אחד מ-62 השחקים שחתמו על העצומה, שקראה בין היתר לאופ"א לבטל את משחקי אליפות אירופה עד גיל 21 שאמורים להתקיים בארץ בחודש יוני הקרוב. אך היום כאמור, השחקן, הממשיך לכבוש בליגה הסינית, מכחיש כל קשר למסמך וטוען כי מישהו אחר חתם בשמו.

"לא חתמתי או תמכתי ביוזמה, מעולם לא התערבתי בשום קונפליקט, אפילו לא במדינה שלי", כתב בהצהרה שפרסם. "תמיד ניסיתי לעבוד עבור השלום והפיוס, אך גם להילחם באי צדק ובאפליה כפי שאני עושה בעמותה שהקמתי".

העצומה המדוברת פורסמה באתר האינטרנט של שחקנה המוסלמי  של סביליה הספרדית פרדי קנוטה, הידוע בתמיכתו הפומבית בפלסטינים. "אנחנו, כשחקני כדורגל אירופים, רוצים להביע סולידריות עם העם הפלסטיני בעזה שחי תחת מצור ומונעים ממנו זכויות, כבוד וחירות", נכתב בעצומה.

היום הגיעה תשובת הנגד לעצומה כשעורך דין בריטי, אוהד צ'לסי בשם מייקל מטליס, מארגן עצומה נגדית אותה הוא מתכוון לשלוח ליו"ר המועדון רון גורליי. בעצומה החדשה הוא יביע את סלידתו מכך ששחקן צ'לסי תמך בחרם על האירוע בישראל. (מה שבדיעבד מתברר כטענה שגויה) לצורך העצומה מנסה מטליס לגייס כמה שיותר אוהדי צ'לסי שמתנערים מהחרם על ישראל, וביניהם גם אוהדי צ'לסי כאן בארץ.