באיזו עיר הכי כדאי לחיות?

חברת הסקרים האמריקנית מרסר מדרגת פעם נוספת את ערי העולם על פי רמת המחייה שלהן, כדי שלספק מידע לחברות המתגמלות עובדים ברחבי העולם. מסתבר שהעובדים בוינה חיים הכי טוב בעולם, בעוד העובדים בעיראק יסתפקו כנראה במקום מוגן עם מים ולחם. ואיפה תל אביב?

איכות החיים הטובה בעולם. וינה (רויטרס)

וינה היא העיר שבה הכי טוב לחיות - כך קובע הסקר העולמי החדש של חברת מרסר, שממקם ערים רבות באירופה במקומות הגבוהים ביותר. ציריך השוויצרית ואוקלנד הניו זילנדית העפילו למקום השני והשלישי ברשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחריהן , על פי הסדר, מדורגות מינכן, וונקובר הקנדית, דיסלדורף ופרנקפורט הגרמניות, ז'נווה, קופנהאגן וברן. ברשימת 50 הראשונות ניתן למצוא גם את אמסטרדם, ברלין (16), לונדון (38), אוסלו, הלסינקי, פריז (29) ומדריד (49).

ארה"ב היא אולי המעצמה החזקה בעולם, אבל הערים שבה, אולי בגלל המשבר, לא מככבות. הונלולו (28) שבהוואי ראשונה בין האמריקניות, סאן פרנסיסקו (29) שנייה, בוסטון שלישית במקום ה-35 ושיקאגו מדורגת במקום ה-42. וושינגטון הבירה ניצבת במקום ה-43 ודטרויט היא העיר עם הדירוג הנמוך ביותר בארצות הברית - במקום ה-71.

ב"שכונה שלנו" - במזרח התיכון התיכון ואפריקה, דובאי היא העיר המובילה (73) ועוד לפני תל אביב מדורגות קייפטאון ויוהנסבורג הדרום אפריקניות, קהיר במקום ה-95, ותל אביב מתחתיה - במקום ה-99. תושבי גוש דן יכולים להתנחם בכך שעל פי תת סקר שנערך רק בנושא התשתיות תל אביב מדורגת גבוה יותר, במקום ה-58.

מדורגת מתחת לקהיר. תל אביב (רויטרס)

הערים במיקום הנמוך ביותר הן חרטום שבסודן - 217, אנדמנה שבצ'אד במקום ה-218, פורט או פרינס שבהאיטי ובגדד העיראקית שסוגרת את הרשימה עם המקום ה-221 .

למרות ההד התקשורתי, חברת מרסר עורכת את הסקר בעיקר לחברות כלכליות שמתגמלות את כוח האדם שמועסק בכל העולם על פי הנתונים המקומיים. מרסר משקללת את הנתונים של רמת החיים בכל עיר בסקר, יחד עם תשובות ממשאלים בנושא תחבורה, זמינות של מים זורמים, רפואה, נמלי תעופה בינלאומיים, רווחה, בטחון, חינוך וכו'. על פי המכון - נקודת האפס של הסקר היא העיר ניו יורק.