ארה"ב: אירן לא הפילה מל"ט אמריקני

בארצות הברית מכחישים בתוקף את הדיווחים בתקשורת האירנית, לפיהם הופל לאחרונה מל"ט אמריקני על ידי משמרות המהפכה. "לא אבד שום מל"ט באזור המפרץ הפרסי", הדגיש דובר הצי האמריקני

מל"ט אמריקני הופל? ארכיון (יח"צ)

ארה"ב מכחישה את הדיווחים בתקשורת באירן על הפלת מל"ט אמריקני בשמי המפרץ הפרסי, ומכנה אותם שקריים. "שום מל"ט לא נעלם בשמי המפרץ הפרסי לאחרונה", אמר דובר הצי האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת אירנים דיווחו הבוקר שכוחות "משמרות המהפכה" של אירן פתחו באש לעבר כלי טיס אמריקני בלתי מאוייש, שחדר למרחב האווירי של הרפובליקה האסלאמית, והביאו להפלתו. על פי הדיווח, המל"ט שחג בימים האחרונים באזור המפרץ הפרסי ואסף מודיעין יורט בהצלחה. אנשי משמרות המהפכה אמרו שהמל"ט נתפס כשאסף מודיעין בשמי המפרץ וחדר לשטח האווירי של איראן.

דובר הצי האמריקני הכחיש היום את הדיווחים הללו מכל וכל במסיבת עיתונאים שקיים בבחריין. "שום מל"ט אמריקני לא נעלם בשמי המפרץ הפרסי לאחרונה", הבהיר הבכיר בצבא ארצות הברית, "הצי האמריקני מודע היטב לכל כלי הטיס שלו באזור המזה"ת".

"המבצעים שלנו במפרץ נערכים רק באזורים בינלאומיים", הוא סיכם, "אין לנו שום ידיעה בנוגע למל"ט שאבד לאחרונה".

בחודש שעבר: אירן ניסתה ליירט מל"ט

בראשית נובמבר ניסתה אירן ליירט מל"ט אמריקני ונכשלה. בהודעה שפרסם אז הפנטגון בתגובה צוין כי בעקבות האירוע הועבר מסר לטהרן, לפיו האמריקנים יגנו על אמצעי הלחימה שלהם וימשיכו לשגר את המל"טים לצרכי פיקוח. דובר הפנטגון, ג'ורג' ליטל, אמר כי המל"ט ביצע "פעילות מעקב שגרתית" בשמי המפרץ הפרסי, כשהאש האירנית נפתחה לעברו.

לפני כשנה הציגה אירן מל"ט אמריקני שאותו הצליחה להפיל בשטחה. הממשל האמריקני העביר מספר בקשות לטהרן להשיב את המל"ט, אך האירנים סירבו. בוושינגטון הטילו ספק באשר ליכולותיה של אירן להצליח להפיק מודיעין או יכולות טכנולוגיות מהמל"ט.