אירן: יירטנו מל"ט אמריקני נוסף

באירן מדווחים הבוקר כי כלי טיס בלתי מאויש של צבא ארצות הברית הופל על ידי כוחות "משמרות המהפכה". בשלב זה לא ניתן אישור רשמי לתקרית מהפנטגון. לפני כחודש ירו האירנים לעבר מל"ט אמריקני - והחטיאו

מל"ט אמריקני הופל? ארכיון (רויטרס)

כוחות "משמרות המהפכה" של אירן פתחו באש לעבר כלי טיס אמריקני בלתי מאוייש, שחדר למרחב האווירי של הרפובליקה האסלאמית, והביאו להפלתו - כך מדווחים הבוקר כלי תקשורת אירנים. על פי הדיווח, המל"ט שחג בימים האחרונים באזור המפרץ הפרסי ואסף מודיעין יורט בהצלחה. בשלב זה לא ניתן אישור אמריקני רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפעם השנייה בתוך חודש בו נפתחת אש לעבר כלי טיס אמריקניים החגים בשמי אירן. בראשית נובמבר ניסתה אירן ליירט מל"ט אמריקני ונכשלה. בהודעה שפרסם אז הפנטגון בתגובה צוין כי בעקבות האירוע הועבר מסר לטהרן, לפיו האמריקנים יגנו על אמצעי הלחימה שלהם וימשיכו לשגר את המל"טים לצרכי פיקוח. דובר הפנטגון, ג'ורג' ליטל, אמר כי המל"ט ביצע "פעילות מעקב שגרתית" בשמי המפרץ הפרסי, כשהאש האירנית נפתחה לעברו.

באשר לאופן שבו תגיב ארצות הברית על התקרית, הבהיר ליטל בזמנו: "עומד לרשותנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות - הן בעלות אופי צבאי והן בעלות אופי מדיני". הוא ציין עוד כי הירי - שבוצע במרחב הבינלאומי - היה ראשון מסוגו שנקטה אירן כלפי כוחות אמריקניים.

לפני כשנה הציגה אירן מל"ט אמריקני שאותו הצליחה להפיל בשטחה. הממשל האמריקני העביר מספר בקשות לטהרן להשיב את המל"ט, אך האירנים סירבו. בוושינגטון הטילו ספק באשר ליכולותיה של אירן להצליח להפיק מודיעין או יכולות טכנולוגיות מהמל"ט.