דיווח: האיחוד פועל להצבת כוח בינ"ל בעזה

משרד החוץ הגרמני פועל על מנת ליישם יוזמה משותפת עם האיחוד האירופי שבמסגרתה יוצב כוח בינלאומי בעזה - זאת במטרה למנוע את הברחות הנשק לשטח הרצועה. "האיחוד צריך לתרום להפסקת האש", נכתב במסמך שהופץ לאחרונה

הכוח הרב-לאומי ימנע הברחות? (אימג'בנק - gettyimages)

בעוד השיחות בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי נמשכות בקהיר. מציע משרד החוץ הגרמני יוזמה משותפת עם האיחוד האירופי לבלימת הברחת הנשק לעזה, כך מדווח הבוקר העיתון הגרמני ה"זודדויטשה צייטונג". על פי מתווה ההצעה, חיילים ומשקיפים אירופאים יוצבו במעבר הגבול עם מצרים על מנת להשיב את השקט לאזור ולמנוע התלקחות נוספת בין ישראל לחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח בעיתון, משרד החוץ הגרמני פרסם מסמך רשמי שהועבר למדינות החברות. "האיחוד האירופי צריך לתרום להפסקת האש", קבע הדוח. "יש להפעיל כוח משימה אירופי מיוחד למשימה על בסיס הכוח שהוקם בשנת 2005".

שר החוץ הגרמני, גידו וסטרוולה, סייר באזור בשבוע שעבר במהלך מבצע "עמוד ענן" בעזה. על פי הדיווח, היוזמות החדשות נולדו כתוצאה מהסיור שקיים. בימים אלה דנים במשרדי האיחוד האירופי בעיקרי המסמך הגרמני, במקביל לשיחות שנערכות בקהיר בנושא.

בנוסף, נטען בדיווח כי האיחוד האירופי תומך בפתיחת מעברי הגבול וממשיך לטעון כי יש לשפר את המצב הכלכלי ברצועת עזה, שהורע בין היתר בעקבות המבצע הצבאי. אחד המפתחות לפתרון הבעיה, כך על פי העיתון, הוא מניעת סכסוך בין ישראל למצרים על השליטה באזורי הגבול.

שר החוץ הגרמני גווידו ווסטרוולה סייר באזור בשבוע שעבר, במהלך המבצע, על פי העיתון הגרמני , היוזמות נולדו מהסיור הזה. היוזמה נידונה היום במשרדי האיחוד האירופאי, במקביל לשיחות שנערכות היום בקהיר.