ישראל עוצרת את אבו מאזן - בטוויטר

יו"ר הרשות הפלסטינית מקבל היום את ברכת תנועת החמאס לקראת הפניה לשדרוג מעמד הרשות הפלסטינית באו"ם, אך בשגרירות ישראל בארצות הברית משגרים סרטון בטוויטר שלא יבלום אבל יסביר את ההנתנגדות של ירושלים והבית הלבן

היו"ר דוהר לכיוון הלא נכון (שגרירות ישראל בארה"ב)

ישראל וארצות הברית מנסות למנוע את שדרוג מעמדה של פלסטין באו"ם ובשל כך יצאו בשגרירות ישראל בוושינגטון בקמפיין אינטרנטי כדי לבלום את היוזמה של אבו מאזן לנסות לקבל השבוע את אישורן של מדינות העולם לקבל את פלסטין כמדינה משקיפה באומות המאוחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך הודיעו היום בארגון החמאס כי הם תומכים במאמציו של יו"ר הרשות. מלשכתו של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל נאמר כי "הוא ניהל שיחת טלפון עם מחמוד עבאס (אבו מאזן) ואמר לו שהחמאס מקבלת בברכה את הצעד שמקדם מעמד של מדינה משקיפה באו"ם. אולם בירושלים ובוושינגטון, מתנגדים בתוקף למהלך וטוענים שאבו מאזן, בעצם מתרחק בפתרון הסכסוך ומוביל אותו לצוק מסוכן.

בשגרירות ישראל בארצות הברית העלו אפילו קמפיין אינטרנטי - טוויטרי באופיו שנועד להעביר את המסר. השגרירות טוענת כי "יו"ר הרשות אבו מאזן צריך להחליט - משא ומתן ישיר עם ישראל, או הפיכת מצב רע, למצב גרוע עוד יותר. שוב ושוב, הנשיא אובמה ומנהיגים עולמיים נוספים קראו לו לשוב לשולחן המו"מ. שוב ושוב, יו"ר הרשות אבו מאזן בחר במסלול העקר.

צריך מנהיגות עכשיו. הנשיא עבאס חייב לעצור את המסע לכיוון הלא נכון - פניה לאו"ם, התרחק מהצוק ותחזור לשולחן המו"מ. המסלול לשלום מתחיל בשבע דקות - בין ירושלים לרמאללה, לא על דוכן האו"ם. ללכת למועצה הכללית של האו"ם - זו טעות".

צפו בקמפיין הישראלי - אבו מאזן נוהג את הפלסטינים אל הצוק: