007 - גרסת קוריאה הצפונית

עט מורעל ופנס שיודע לירות - אנשי הצללים בשירות קוראיה הצפונית שאבו את ההשראה לגאדג'טים שלהם מסדרת סרטי ג'יימס בונד ההוליוודיים. כתבת רשת CNN קיבלה הצצה בלעדית למערכת הנשקים הסודיים של עולם הריגול מקוריאה הצפונית, נשקים שלא היו מביישים את 007 בשירות הוד מעלתה

המודיעין הדרום קוריאני חושף היום לראשונה באוזני כתבת רשת CNN את הממצאים שנתפסו בכליו של מרגל מקוריאה הדרומית שתכנן לבצע ניסיון חיסול. המרגל מהצפון נעצר ברחובות הבירה סיאול שניות לפני שביצע את ההוראות מפיונג יאנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איש המודיעין מדרום קוריאה מציג מחט מורעלת שעוצבה כעט פארקר כדורי, בפנים צינור אותו מסובבים לימין, ארבע או שלוש פעמים, לוחצים - ומקבלים פגיון מורעל שגורם לשיתוק שרירים במהירות שמובילה לחנק ומוות.

עט נוסף אפילו יורה כדור מורעל שחודר לעור ואז, הרעל משתחרר. "העט הזה נראה כמו אחד מהעטים של סרטי ג'יימס בונד - זו טכנולוגיה חדישה או טכנולוגיה ישנה ובסיסית ?", שואלת פאולה האנקוק, כתבת CNN.

"העט-נשק הזה הוא לא דבר חדש, המרגלים הצפון קוריאנים מחזיקים בטכנולוגיה הזו כבר עשר שנים, אבל הפנס הזה - הוא חדש לחלוטין - מעולם לא ראיתי נשק כזה. אם אתה מביט בחזית, יש כאן שלושה חורים, היה קליע בכל חור וכאן יש נפץ, עכשיו הוא חמוש ומסוכן", היא אומרת.

"לא האמנתי שינסו לחסל אותי באמצע רחובות סיאול"

מומחה ירה מול המצלמה קליע אחד כדי לבחון את הנשק שנראה כמו פנס, הוא מדויק וקטלני וכמעט שאי אפשר לזהות אותו כנשק. כאשר המשטרה עצרה את המתנקש העתידי, הוא נשא עליו את כל שלושת הנשקים האלה, המטרה שלו היה עריק צפון קוריאני שפועל מסיאול נגד המשטר בפיונג-יאנג, פארק סאנג האק נרדף בגלל ששלח דפי תעמולה נגד המשטר מעבר לגבול, בעזרת בלונים.

הוא היה אמור לפגוש את האיש שהיה אמור לחסל אותו שטען כי הוא מבקש למממן את הפעילות שלו. למזלו, סוכני מודיעין דרום קוריאנים עצרו אותו ברגע האחרון. "לא האמנתי שהם מנסים להרוג אותי באמצע הרחוב בסיאול, חשבתי ששירות המודיעין הלאומי מגזים בתגובה שלו", הוא אומר. "הייתי שם לב לאקדח... אבל נשק כזה כל כך תמים למראה, אפשר בקלות להרוג משהו , הייתי מת במקום".

פארק יודע שהוא נמצא בראש רשימת החיסול של הצפון קוריאנים ושהמשטרה מגינה עליו מסביב לשעון אחרי שראה את הנשק שהיה אמור לחסל אותו, הוא אומר שהוא יודע שיהיו עוד ניסיונות חיסול, אבל הוא לא יפסיק את הפעילות שלו.