הכפר הצרפתי נערך לסוף העולם

אלפי מאמינים טוענים שסוף העולם יגיע ב-21 לדצמבר והמקום היחיד שישרוד הוא כפר קטן בדרום צרפת. משם, על פי האמונה, יאספו אותם עב"מים שיצילו את שרידי האנושות. ראש הכפר מתחננת: "אל תגיעו לכאן - אין כאן עב"מים, רק שוטרים"

הכפר בוגראש - דרום צרפת (SKY NEWS)

ראש כפר קטן בדרום צרפת מבקש לגייס את כוחות הביטחון המקומיים לסייע במניעת פלישה המונית של זרים. הסיבה: הנבואה לפיה סוף העולם יגיע ב-2012 גרמה לעשרות מאמינים לחשוב שהכפר הצרפתי יהיה המקום היחיד בעולם שלא ייחרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התיאוריה, שמבוססת על כתבי שבט המאיה מאמריקה הלטינית ויצרה הד נרחב - במיוחד ברחבי הרשת - ב-21 בדצמבר הקרוב, הכפר בוגראש על הר בוגראש שבשרשרת הפירנאים, יהיה המקום האחרון שישרוד אפוקליפסה כלל עולמית ואליו יגיעו חברים מכוכבים אחרים כדי להציל את האנושות מאבדון.

למרות שחוקרים ומדענים טענו שלוח השנה של המאיה מסתיים באופן שרירותי ולא מתוכנן, ברשויות הצרפתיות מתכוננים ברצינות להגעת המוני מאמינים לכפר הקטן והציורי. אנשי הכפר לא מאמינים בתיאוריית החורבן, אבל הם כן חוששים מהמוני אנשים בעלי נטיות משיחיות, שיעשו נזקים.

"לא יהיה כאן כלום חוץ משוטרים, על תגיעו לכאן"

ראש הרשות המקומית, ג'אן פייר לורד אמרה לרשת SKY כי יותר ממאה שוטרים מיוחדים גויסו לימים שבין ה 19-23 בדצמבר, כדי להתמודד עם מה שמכונה "אנשי יום הדין". לדבריה, "המסר שלי מאוד ברור, אני אומרת לאנשים - אל תגיעו לכאן לבוגראש מהסיבה הפשוטה שלא יהיה כאן כלום, אל תבואו לכאן. כל מי שתפגשו אלו לא עב"מים, אלא אנשי משטרה".

בעיירה העתיקה קרקאסון, יותר פתוחים לשינויים, וגורמים רשמיים טוענים שם שה"עיירה מתכוננת לכל תסריט שלא יהיה". "אנו יודעים שיגיעו לכאן כך או כך הרבה מאוד צוותי תקשורת ואנו צריכים להיערך לנושא ולכל התוצאות של הגעת מאות או אלפי אנשים", הוסיפה ראש הרשות המקומית.

ג'אן לוק בילארד, שעובד במשאית הזבל של האזור, לא מצפה לאסוף עטיפות חטיפים מכוכבים אחרים. "אני חושב שכל העניין הזה הוא שטות אחת גדולה, אני לא חושב שיש חוצנים בהר בוגראש'".